آیا عمر پیامک به پایان رسیده است؟

۲۴ اردیبهشت ۹۶
عمر ارسال پیامک

آیا عمر ارسال پیامک به پایان رسیده است ؟

عمر ارسال پیامک

بسیاری از ما بر این باوریم که عمر ارسال پیامک به اتمام رسیده و دیگر کسی پیامک نمی خواند. لذا سعی می کنیم در این زمینه هزینه ای نکنیم و یا کاملا محتاط عمل کنیم.

اما باید گفت عمر پیام کوتاه به اتمام نرسیده و هرگز نیز به اتمام نخواهد رسید. آن چیزی که به اتمام رسیده است (که به عقیده نویسنده نمی توان گفت به طور کامل تمام شده است) ارسال پیامک انبوه است که با استفاده از روش های هوشمند می توان این مورد را تا حد زیادی کاهش داد. در این مقاله به بیان دلایلی می پردازیم که طی آن اثبات خواهیم کرد عمر پیامک تمام نشده و همچنان پیامک در بسیاری از امور حرف نخست را می زند :

پیامک برای بانک ها

قطعا شما نیز جزء کسانی هستید که پس از استفاده از دستگاه های کارت خوان (پوز) منتظر ارسال پیامک هستید تا متوجه شوید که پول از حسابتان کسر شده است یا خیر. قطعا اگر این روش از ارسال پیامک نباشد بسیاری از معاملات و خرید و فروش ها با مشکل مواجه خواهد شد و استفاده از کارت های عابربانک بی معنی خواهد بود.

پیامک های عضویت

برای شما نیز باید پیش آمده باشد که بخواهید در یک سایت یا مجموعه ای ثبت نام کنید. احراز صحت هویت ثبت نام کننده تنها و تنها با ارسال پیامک های فعالسازی صورت می گیرد. ارسال پیامک هایی با عنوان پیامک فعالسازی قطعا به امنیت بیشتر آن مجموعه کمک خواهد کرد.

حتما بخوانید   چند دلیل که باید ارسال پیامک با سیم کارت را انتخاب کنیم

پیامک های هوشمند

وقتی ارسال پیامک به شکل انبوه اثر خود را از دست می دهد باید کاری کرد که متن ما مورد توجه قرار گیرد. برای ایجاد توجه بیشتر باید از روش ارسال هوشمند یا ارسال با نام ، استفاده کرد. بی تردید در میان انبوه پیامک های تبلیغاتی که از سوی شماره های مختلف ارسال می شود باید به دنبال راهکاری بود که بتوان توجه مخاطب را به خود جلب کرد. ارسال پیامک به شکل هوشمند یعنی پیامک هایی که نام گیرنده را خطاب قرار می دهد. مثلا : آقای X.  این نوع ارسال ها موجب ایجاد توجه مخاطب جهت مطالعه متن ارسالی می گردد.

پیامک های تبریک

سامانه های پیامک از این جهت واجب هستند که می توانند در مناسبت های مختلف تبریکی به مخاطب بگوید. هوشمند بودن این سامانه ها موجب می شود در زمان مقرر و تنها با یک بار تنظیمات اولیه پیامک مربوطه با نام شخص برایش ارسال شود.

پیامک های خودکار

این نوع پیامک ها به چند دسته تقسیم می شوند. یک دسته پیامک هایی هستند که به عنوان کارت ویزیت عمل کرده و با یک متن از پیش تعیین شده به هر کسی که به شماره سامانه پیامک بدهد، پیام مورد نظر شما را ارسال می کند. و دسته دیگر که به نام منشی پیامکی معروف هستند این امکان را ایجاد می کنند که اگر مشتری به طور مثال عدد یک را به سامانه ارسال کند قیمت محصولات را دریافت کند، اگر عدد دیگری را ارسال کند پاسخ دیگری را دریافت کند و…

حتما بخوانید   عضویت خودکار در دفترچه تلفن ، راهی برای حفظ مشتریان

 

بنابراین ملاحظه می شود پیامک به اتمام نرسیده و همچنان مواردی وجود دارد که بدون ارسال پیامک عملا امکان پذیر نخواهد بود.

 

#عمر ارسال پیامک

دیدگاه خود را ارسال کنید