آیا می خواهید مشتریانتان را مدیریت کنید؟

۰۲ مرداد ۹۶
ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی از طریق سیم‌کارتهای شخصی

در نوشته های پیشین توضیح دادیم که سامانه پیامک، صرفا جنبه تبلیغات یا اطلاع رسانی ندارد و شما می توانید از این سامانه ها جهت حفظ روابط خود با مشتریان، کاربران، کارآموزان، دانشجویان، هنرجویان خود و یا کارمندان خود استفاده کنید. حفظ روابط یک فروشنده یا یک سازمان با مجموعه خود و یا با مشتریان خود، تاثیر شگرفی در افزایش نگاه مشتری به وی خواهد داشت. اینکه بلافاصله بعد از خرید یک محصول ، مشتری پیامکی را که حاوی تشکر و خوش آمدگویی به وی می باشد را دریافت می کند، حس خوبی را در وی ایجاد کرده و این احساس خوشایند در خریدهای بعدی در ذهن مشتری باقی می ماند. و یا زمانی که در مناسبت خاص و یا هنگام تولد یک کارمند و … پیامک تبریک برای وی ارسال می گردد، احساس ارزشمند بودن برای گیرنده به وجود می آید و این احساس ارزش، موجب شناسایی برند شما در ذهن گیرنده و شهرت شما خواهد شد. در نتیجه این شهرت است که برای شما کسب درآمد می کند.

مدیریت مشتریان شامل چه مواردی می شود؟

۱- ارسال پیامک تبریک در تاریخ تولد

همانطور که گفته شد یکی از روش های استفاده از سامانه پیامک و مدیریت مشتریان یا کاربران، ارسال پیامک تبریک در مناسبت های خاص خود می باشد. پنل های اس ام اس این قابلیت را دارند که در تاریخ از پیش تعیین شده پیامک های مورد نظر شما را بدون دخالت بعدی شما ارسال کنند.

۲- ارسال پیامک هوشمند با نام

در بسیاری از موارد و به جهت جلب نظر دریافت کننده پیامک، لازم است پیامک با نام مشتری یا کاربر ارسال شود. این امر در مواردی که تعداد کاربران شما زیاد باشد به یک مشکل تبدیل خواهد شد. چرا که نمی توان برای تک تک شماره ها نام و نام خانوادگی یا پیشوند خاصی درج نمود. از این رو با استفاده از سامانه پیامک هوشمند، می توانید این قابلیت را داشته باشید که تنها با یک کلیک نام تمام کاربران یا مشتریانتان در ابتدای پیامک شما (یا در هر قسمتی از پیامک که مد نظر شماست) قید شود.

حتما بخوانید   رفع مشکل ارسال پیامک به بلک لیست

۳- دفترچه تلفن پیشرفته

هر یک از موارد فوق تنها با دارا بودن یک دفترچه تلفن حرفه ای محقق خواهد شد. سامانه پیامک افراپیام این ویژگی را دارد که دفترچه تلفن پیشرفته ای را در اختیار کاربران قرار دهد که بتوانند شماره های مورد نظر خود را با نام و نام خانوادگی و پسوند و پیشوند و فیلد های بسیاری دیگر در سامانه ذخیره کنند تا در مواقع لزوم از امکان ارسال پیامک و یا ارتباط هوشمند با مخاطبین خود برخوردار باشند.

۴- استفاده از منشی پیامکی

آیا تاکنون به این اندیشیده اید که چطور یک سامانه پیامک می تواند محصولات خود و قیمت و ویژگی های آن را به اطلاع دیگران برساند؟ این ویژگی این امکان را به شما می دهد که برای هر محصول خود یک کد (مثلا عدد یک) تعریف کنید و مشتری با ارسال آن کد به سامانه شما (شماره اختصاصی پنل اس ام اس) پاسخ از قبل تعیین شده را دریافت کند. این ویژگی تحت عنوان منشی پیامکی نامیده می شود و کاربردهای فراوانی در تمام مشاغل دارد.

۵- ارسال پیامک فرار رسیدن موعد

این ویژگی برای مشاغلی همچون بیمه و بانک ها و … کاربرد فراوانی دارد. با این امکان که تحت عنوان ارسال زمان دار پیشرفته معروف است، می توانید در موعد مقرر (مثلا زمان انقضای بیمه نامه) پیامک منقضی شدن بیمه اتومبیل مشتری را به ایشان پیامک کنید. توجه داشته باشید که این پیامک به صورت خودکار صورت می گیرد و صرفا برای بار اول باید تنظیمات لازم را انجام دهید.

۶- ارسال پیامک متناظر

شاید بخواهید برای تعدادی از افراد متون مختلفی را پیامک کنید اما نوشتن هر متن برای هر شماره شاید کمی سخت به نظر برسد، به ویژه زمانی که تعداد شماره ها زیاد باشد این سختی بیشتر نماین می شود. لذا با استفاده از این ویژگی، می توانید در یک فایل اکسل متن هر شماره را بنویسید و یا با استفاده از فیلدهای از پیش تعیین شده متن را تعیین کنید و با یک کلیک متن های مختلفی را برای هر کس ارسال کنید.

حتما بخوانید   ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام

۷- ارسال کد گارانتی یا قرعه کشی و …

این ماژول تحت عنوان گارانتی چک معروف است. با این ماژول می توانید کدهایی را تحت هر عنوانی تعیین کنید و از گیرنده بخواهید کد را به سامانه پیامک شما ارسال کند. تشخیص صحیح یا غلط بودن کد با سامانه است و کدهای صحیح در لیست ثبت می شوند. برای مثال این کار برای کدهای قرعه کشی یا کدهای گارانتی محصول کاربرد فراوانی دارد.

۸- وب سرویس ارسال پیامک

یکی از مهمترین ویژگی های یک پنل اس ام اس، قابلیت اتصال آن به نرم افزارهای مختلف و یا وب سایت های گوناگون می باشد. برای مثال اگر بخواهید در یک سایت یا اپلیکیشن یا هر نرم افزار دیگری ثبت نام کنید، این سامان به شما امکان اعتبارسنجی تلفن همراه ثبت نام کننده را می دهد و با ارسال کد فعالسازی امنیت محصول شما را چند برابر می کند. همچنین در نرم افزارهای حسابداری، نرم افزارهای بانکی، حضور و غیاب و … کاربرد فراوانی داشته و می تواند هر آنچه شما می خواهید را به طور خودکار به مشتری پیامک کند.

۹- قرعه کشی و نظرسنجی

آیا تاکنون به این نکته توجه کرده اید که برنامه ورزشی نود با چه سامانه ای عملیات قرعه کشی و نظرسنجی را انجام میدهد؟ این روش کار سختی نیست و تنها با پنل های اس ام اس می توان چنین اقدامی نمود. پنل ها این قابلیت را دارند که به صورت نموداری یا نمودار خطی و … قرعه کشی یا نظرسنجی راه اندازی کنند و از میان شرکت کنندگان افرادی را به عنوان برنده انتخاب کنند. مساجد ، ادارات و سازمان ها ، دانشگاه ها و فروشگاه ها و … کسانی هستند که از این ماژول استفاده خوبی می توانند داشته باشند.

حتما بخوانید   نحوه ساخت پنل اس ام اس

۱۰- کارت ویزیت پیامکی

بی تردید کارت ویزیت چیزی است که همه به آن احتیاج دارند. اما اگر این کارت ویزیت به صورت الکترونیک باشد همیشه در جیب مشتری شما خواهد بود و هزینه ارزانتری خواهد داشت. این قابلیت موجب می شود تا هر کسی به شماره اختصاصی سامانه پیامک شما متنی را ارسال کند و یا پیامک بدون متنی را بفرستد، متنی که می تواند حاوی اطلاعات محل کسب شما باشد که اصطلاحا به آن کارت ویزیت گفته می شود را دریافت کند.

دیدگاه خود را ارسال کنید