احراز هویت پیامکی | ویژگی مهم یک سامانه پیامک

۱۶ اردیبهشت ۹۷
چرا برای ارسال پیامک به خط اختصاصی احتیاج داریم؟

با وجود انبوه پیامک های تبلیغاتی، این تصور به وجود می آید که پیامک و سامانه های پیامک منسوخ شده اند، زیرا دیگر کسی برای تبلیغات از این سامانه ها استفاده نمی کند و تعداد پیامک های تبلیغاتی زیاد موجب شده که توجه مردم به پیامک کمتر شود. این دیدگاه در خصوص تاثیر پیامک بر مخاطبین یا گیرندگان تا حدودی می تواند صحیح و قابل توجه باشد، اما مدیران حرفه ای سامانه های پیامک، به پیامک صرفاً به عنوان ابزار تبلیغاتی نگاه نمی کنند. نگرش تبلیغاتی به این ابزار موجب می شود پس از مدت کوتاهی، روش تبلیغات پیامکی جای خود را به راهکار نوین تبلیغاتی دیگری بدهد و پیامک را منسوخ کند. بنابراین لازم است با گذر زمان و نیاز بازار ، پتانسیل این ابزار وسیع و قدرتمند را شناخت و از آن به نحو صحیح استفاده کرد.

 

احراز هویت پیامکی چیست؟

از جمله کاربردهای یک سامانه پیامک که ویژگی مهم آن در بستر کارآفرینی و یا مدیریت کاربران محسوب می شود، احراز هویت پیامک است. احراز هویت پیامکی برای تشخیص کاربران واقعی از کاربران غیرواقعی و نیز ایجاد محیط امن برای وب سایت ها، اپلیکیشن ها و … به کار می رود. برای مثال حتماً در سایتها و نرم افزارهای مختلفی عضو شده اید که برای عضویت از شما یک شماره تلفن همراه می خواهند. این سایت ها و نرم افزارها بعد از معرفی یک شماره همراه، کدی را تحت عنوان کد فعالسازی یا کد احراز هویت که معادل لاتین آن کد اعتبار سنجی و verification code می باشد، برای شماره همراه اعلام شده، پیامک می کنند تا با وارد کردن آن کد در نرم افزار و … امکان ورود به نرم افزار برای ثبت نام کنندگان فراهم آید. این همان احراز هویت پیامکی است که مدیران وب سایت ها و نرم افزارها برای احراز هویت کاربرانشان و اجازه ورود به کاربران واقعی ، از این امکان بهره می گیرند.

حتما بخوانید   ارسال پیامک به بلک لیست ها

 

چه نرم افزارهایی از این ویژگی استفاده می کنند؟

نرم افزارهای همچون پیام رسان های داخلی و خارجی مانند تلگرام، واتس اپ، سروش، ایتا و … همگی از این امکان استفاده می کنند. سایت افراپیام نیز برای ثبت نام سامانه پیامک با ارسال کد فعالسازی به تلفن همراه ثبت نام کننده، در پی تشخیص صحت شماره تلفن همراه اعلامی می باشد که بدین طریق بسیاری از ثبت نام کنندگانی که سعی می کنند با تلفن همراه دیگران ثبت نام کنند شناسایی می شوند و به آنها اجازه ورود داده نمی شود.

 

چگونه می توانیم برای سایت ها و یا نرم افزارهای خودمان از این ویژگی استفاده کنیم؟

ارسال کد فعالسازی نیازی به تنظیمات و ساخت قالب ندارد. شما پس از ثبت نام یکی از نسخه های سامانه پیامک، با فعال سازی ماژول ارسال سریع می توانید با استفاده از RESTful API که در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته است اقدام به ارسال کد فعال سازی به کاربرانتان کنید. همچنین نمونه کد زبان های برنامه نویسی مختلف برای این منظور آماده شده است، به عنوان مثال پس از نصب پکیج Laravel می توانید با استفاده از متد sendVerification به راحتی و در سریع ترین زمان کد فعال سازی را به کاربرانتان ارسال نمایید.

 

با چه قیمتی می توانیم این امکان را در اختیار بگیریم؟

برای دارا بودن چنین ویژگی در سامانه پیامک ابتدا باید یکی از نسخه ها را خریداری کنید. برای مثال می توانید نسخه پایه را به مبلغ ۶۰ هزار تومان خریداری کنید و پس از فعالسازی نسخه، با پرداخت مبلغ ۳۱ هزار تومان، این ویژگی را فعال کنید و به راحتی و در سریعترین زمان ممکن از آن بهره مند شوید. بنابراین حداقل با پرداخت مجموعا ۹۱ هزار تومان + ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سامانه پیامکی با امکان احراز هویت پیامکی خواهید داشت.

حتما بخوانید   ارسال پیامک هدفمند به اصناف

 

دیدگاه خود را ارسال کنید