ارسال پیامک چگونه موثرتر می شود؟

۱۲ شهریور ۹۶
ارسال پیامک موثر

ارسال پیامک موثر :

حتما وقتی سخن از ارسال پیامک انبوه می شود با توجه به حجم انبوه پیامکهایی که در طول روز دریافت می کنیم، این ذهنیت به وجود می آید که این ارسال پیامک تاثیری ندارد و کسی به آنها توجه نمی کند. حتما در میان خانواده ها و دوستان افرادی را دیده اید که بلافاصله با دیدن یک پیامک تبلیغاتی بدون آنکه آن را بخوانند حذف می کنند و یا توجهی به آن ندارند. اما باید دانست که درصد بسیاری از افراد به این پیامک ها توجه می کنند و حداقل آن را می خوانند. اینکه چرا تعدادی از افراد توجهی به پیام شما ندارند و پیامک انبوه تاثیرگذاری خود را از دست داده است دلایل مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره نموده و راهکارهای خروج از این معضل را ارائه خواهیم نمود:

گیرنده پیامک به خدمات شما در آن لحظه نیازی ندارد

نباید این انتظار از تبلیغ وجود داشته باشد که بلافاصله بعد از تبلیغات عده زیادی با شما تماس بگیرند و یا از محصول شما استفاده کنند. پیامک صرفا اطلاع رسانی می کند و هر زمان که گیرنده به محصول یا خدمات شما نیاز پیدا کند با وجود سایر شرایط برای جذب مشتری، به شما مراجعه خواهد نمود. بنابراین ممکن است گیرندگان پیامک افرادی باشند که در لحظه به محصول شما نیازی ندارند اما قطعا این ذهنیت از محصول و یا خدمت شما در ذهن ایشان باقی خواهد ماند. تکرار این پیامک ها موجب ماندگاری محصول یا برند شما خواهد شد.

پیامک شما متن بی روح و صرفاً تبلیغاتی دارد که برای دریافت کننده خوشایند نیست

یک پیامک زمانی می تواند تاثیرگذار باشد که متن جذابی داشته باشد. اگر گیرنده پیامک احساس کند که پیامک ارسالی مستقیما ، جیب وی را نشانه رفته است، روی خوشی به آن نشان نمی دهد. بنابراین سعی کنید متن شما با جملات تحریک آمیز شروع شد و در دل متن با توجه به محصولی که ارائه می دهید یک مشکل را حل کنید. یعنی در متن پیامک باید نشان دهید که محصول یا خدمت ارائه شده ی شما چه تاثیری در زندگی و کسب و کار مردم دارد؟ سعی کنید با متن ارسالی به این سوال پاسخ دهید. و یا با تخفیف مناسب برای دوره های خاصی از سال یا ماه، دیگران را ترغیب به استفاده کنید. ابتدای شروع پیامک بسیار مهم است. نمونه هایی از شروع یک پیامک مناسب:

حتما بخوانید   هدایای تبلیغاتی را در این هفته فراموش نکنید

این ماشین سرعتش فوق العاده است

بازم که باید خرید کنی

منو یادته؟

کتاب یک دوست واقعی

امشب شام چی میخوری؟

و …

خدمات شما جذابیت ندارد

گاهی خدمات یا محصولات ما آنقدر شایع و در دسترس است که هر چقدر هم تبلیغ کنیم راهگشا نمی باشد. از عوامل مهم تاثیرگذاری پیامک انبوه این است که محصول یا خدمت آنقدر جذاب باشد که مردم را وادار به استفاده کند. در اینگونه موارد آنچه که می تواند تا حدودی تاثیر ایجاد کند، خدمات رایگانی و یا همان چیزی است که مردم احتیاج دارند. مثلا پیک رایگان، خرید درب منزل، تست رایگان، گارانتی بازگشت وجه و …

مشتری را تحریک به دریافت خدمات خود ننموده اید

یکی دیگر از مشکلات عدم تاثیرگذاری متن پیامک انبوه، عدم وجود جذابیت در متن شماست. همانطور که در مورد سابق بیان شد یکی از روشهای جذاب نمودن متن، ایجاد آفرهای تخفیف یا هدایایی در هنگام خرید به خریدار است. اگر شما همچون دیگران فروشنده باشید و قیمت شما تفاوتی با دیگران نداشته باشد چرا مشتری باید به شما مراجعه کند؟ شاید پاسخ این سوال این باشد که کیفیت کار شما بهتر است اما بدانید که درصد پایینی از مردم به خاطر کیفیت جذب شما می شوند. ضمن اینکه کیفیت در برخی موارد از قیمت پیشتازی می کند اما در سایر موارد این قیمت و تخفیف مناسب است که با کیفیت خوب در کنار آن می توانید رقابت داشته باشید. پس سعی کنید این رغبت را در گیرنده ایجاد کنید که از شما خرید کند.

ارسال ها با خطوط مجازی انجام شده است

حتما بخوانید   کدام شماره بهتر است؟ (1000، 2000، 3000، 50002، 021)

یکی از مواردی که بعضاً می تواند مهم باشد ارسال پیامک با خطوط مجازی است. با توجه به افزایش پیامک تبلیغاتی بسیاری از افراد به محض دریافت پیامک آن را حذف می کنند. اما اگر مشاهده کنند شماره ارسال کننده یک شماره سیم کارت است ابتدا به آن توجه می کنند. بنابراین مهم است که با چه خطی پیامک ارسال می شود. خطوط مجازی همچون ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و … هر چند کیفیت خوبی دارند اما در ارسال انبوه تاثیرگذاری کمتری دارند مگر اینکه شرایط بالا را رعایت کرده باشید. در افراپیام این امکان وجود دارد که از سیم کارت ها با سرعت فوق العاده بالا پیامک انبوه ارسال شود. در مواردی که از سیم کارتها برای این کار استفاده می شود دیگر مشکل ارسال پیامک به بلک لیست وجود نخواهد داشت.

مشتری از اینکه تماس بگیرد دوری می کند

باید دانست که بسیاری از افراد دلشان می خواهد از خدمات شما استفاده کنند اما به دلایلی نمی توانند تماس بگیرند. بسیاری از آنها ممکن است خجالت بکشند و عده ای هم به دلایل مشغله کاری فرصت ندارند. در این موارد شما می توانید با استفاده از منشی پیامکی این امکان را به گیرنده بدهید که شما با ایشان تماس بگیرید. می توانید در متن پیامک از ایشان بخواهید که مثلا برای مشاوره رایگان عدد ۲ را به شماره سامانه شما ( مثال : ۳۰۰۰۸۰۰۲۸۱ ) ارسال کند. از آنجا که سامانه های پیامک امکان دریافت پیامک را نیز دارند شما می توانید با دریافت پیامک از مشتری با وی تماس بگیرید.

خرید از شما آسان نیست

حتما بخوانید   اس ام اس های تبلیغاتی و پنل های پیامکی

سعی کنید کاری کنید که خرید را برای مشتری آسان کنید. امروزه با پیچیدگی های زندگی ماشینی خرید سخت و پرپیچ و خم موجب اذیت و آزار مشتری و پشیمانی وی خواهد شد. سعی کنید راهی را انتخاب کنید که خرید آسانتر از همیشه باشد. یکی از راه های آسان خرید محصول این است که از مشتری بخواهید برای سفارش محصول عدد مثلا ۱ را به سامانه شما ارسال کند. این روش با استفاده از منشی پیامکی یا روشهای دیگر در سامانه پیامک افراپیام ممکن است.

دیدگاه خود را ارسال کنید