استراتژی فروش در زمان رونق بازار | قدمی برای آینده

۲۱ اسفند ۹۵

این روزها برای بسیاری از کسب و کارهایی که به ویژه محصولات فیزیکی ارائه می کنند دوران خوبی برای فروش می باشد. چرا که بازار ایران روزهای واپسین سال ۱۳۹۵ را پشت سر می گذارد و عرضه و تقاضا هر دو در این دوران افزایش می یابد. اما آیا این دوران همیشه وجود خواهد داشت؟ آیا بازار مصرف همیشه پایدار می باشد؟

قطعا پاسخ منفی است. اما نکته قابل تامل اینجاست که چه راهکاری را برای دائمی کردن فروش خود در پیش بگیریم؟ مدیران و کسب و کارهای موفق کسانی هستند که آینده نگری در فروش را سرلوحه کار خود قرار دهند. این تفکر که امروز بفروشیم و در دوران افت مصرف ، ساکت بنشینیم و صرفا عایدی خود را در دوران فروش ، مصرف کنیم، کاملا اشتباه است.

در شنبه های پر انرژی این هفته، راه هایی را ارائه می دهیم که رعایت آن برای هر کسب و کار آینده نگر، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

۱-      هر کسی که به شما مراجعه می کند مدیریت کنید

این را بدانید که مشتری که به شما یا محل کسب شما مراجعه می کند، می خواهد ویژگی را در شما بیابد که تاکنون جایی ندیده است. شما برای به دست آوردن این مشتری هزینه های زیادی متقبل شده اید. پس مشتری را مدیریت کنید. در پنل اس ام اس خود یک دفترچه تلفن با گروه های مختلف ایجاد کنید و مشخصات مشتری، شماره تماس و توضیحاتی که لازم می دانید و در آینده برای شما کاربرد دارد یادداشت کنید. سعی کنید تا قبل از خروج مشتری از محل کسبتان به او یک پیامک خوش آمد بدهید. این پیامک در ذهن مشتری خواهد ماند. اگر او از شما خرید کند متن متناسب دیگری را به سلیقه خود برای او بفرستید. کل این موارد شاید تنها چند ریال هزینه داشته باشد اما مشتری را ماندگار می کند.

حتما بخوانید   ارسال پیامک ویژه انتخابات با 10 درصد تخفیف

۲-      محصولات رایگان را در اختیار مشتریان قرار دهید

ارائه محصولات رایگان یک راهکار بلند مدت برای شما و به ویژه آنانی که نوپا هستند ایجاد می کند. می توانید دوران استفاده از محصول رایگان را بسته به نوع خدمات یا محصولات خود محدود یا مدیریت کنید، اما قطعا استفاده از محصول رایگان موجب ایجاد حال خوش و اعتماد متقابل مشتری به شما می شود و آینده فروش شما را تضمین می کند. در نظر داشته باشید که با این روش می توانید گروهی از مشتریان خود را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید و در صورت موفقیت، استراتژی فروش را افزایش دهید.

۳-      از مشتریان بخواهید به پیام های شما توجه کنند

در میان انبوه پیام های تبلیغاتی افرادی موفق هستند که هنر استفاده از پنل اس ام اس را بدانند. توجه کنید که صرف ارسال پیامک که فقط بیانگر تبلیغ باشد نمی تواند نتیجه مثبتی داشته باشد. باید متفاوت باشید تا پیامتان تاثیرگذار شود. برای افزایش این تاثیرگذاری ها سعی کنید زمانی که اطلاعات مشتریان خود را می گیرید از آنها بخواهید که به پیام های شما که برایشان با برند شما ارسال می شود توجه کنند. این کار از هدر رفتن پیام های شما جلوگیری می کند.

۴-      به مشتریان خود کد تخفیف برای خرید آینده بدهید

استراتژی بازاریابی ایجاب می کند که همیشه یک گام جلوتر از دیگران حرکت کنید و اجازه گسستن زنجیره میان خود و مشتریانتان را ندهید. برای نیل به این هدف کافیست یک بن تخفیف برای خریدهای بعدی به مشتریان بدهید. برای هر کد تخفیف یک درصد تخفیف درنظر بگیرید . می توانید با استفاده از پنل اس ام اس یک بن تخفیف برای مشتری ارسال کنید و از او بخواهید که در زمان خرید بعدی این بن یا کد تخفیف را به همراه داشته باشد.  تجربه ثابت کرده است در نظر گرفتن تخفیف رای مشتریان و ایجاد این ذهنیت در آنان برای پس انداز بیشتر و صرفه جویی در مبلغ خرید آینده، می تواند مشتاقانه آنان را به سمت خرید دیگری سوق دهد.

حتما بخوانید   اهمیت داشتن سامانه پیامک

۵-      ارسال پیامک با اسامی افراد واقعی استراتژی فروش را افزایش می دهد

ارسال پیامک تبلیغاتی بدون شک یکی از راهکارهای نوین تبلیغات بوده و در جذب مشتری تاثیر بسزایی دارد. اما نباید وقت و هزینه خود را بی جهت دور بریزید. مشتری را مجبور کنید که به پیام شما توجه کند. حتما برای دوران افت فروش آفرهایی را در نظر بگیرید و به شکل کاملا هوشمند به مشتری اطلاع رسانی کنید. برای مثال اگر مشتری را با نام خود خطاب کنید و محصول خود را اطلاع رسانی کنید، بیشتر توجه وی را جلب می کنید؟ یا اینکه همچون سایرین، از آفر خود به او بگویید؟ بی تردید استفاده از پنل اس ام اس هنری است که با روش ارسال هوشمند، ارزش خود را بیشتر نشان می دهد.

 

منتظر شنبه های پر انرژی بعدی ما باشید

 

دیدگاه خود را ارسال کنید