این روزها دیگران را شاد کنید | طرح ماهی شب عید

۱۹ اسفند ۹۵

بدون شک پایان هفته برای همه ما فرصتی برای استراحت از خستگی کار و تلاش می باشد. فرصتی که در کنار استراحتی که به خودمان می دهیم، سعی می کنیم شادتر باشیم و از تعطیلات پایانی لذت ببریم ؛ اما این هفته و هفته آینده با سایر روزها کمی متفاوت است. این باز از استراحت خبری نیست و قرار است بیشتر خسته شوید. اما همه ما این خستگی را دوست داریم و از آن لذت می بریم.

آری برای عید ۹۶ باید آماده شوید

از دیرباز در کشور ما ایران ، عید نوروز راه و رسم خودش را داشته و آن را حفظ کرده است. مردم ما در این روزها تفریحات خود را به خرید شب های عید، خانه تکانی و آراستگی هر چه بیشتر خود و خانواده شان اختصاص می دهند. حتی بسیاری از افراد مسکن و مرکب خود را نیز تغییر می دهند و به نوعی نونوار می کنند.

اما در کنار همه آنانی که می توانند به خودشان و خانواده شان برسند و در واقع آنچه را که می خواهند تدارک ببینند، هستند افرادی که ناتوانند و امید به کمک دیگران دارند. گویا این بار نیز خداوند متعال در مقام آزمون از ما برآمده تا شاید از این امتحان الهی سرافراز بیرون آییم. آری در پیشنهاد این هفته می خواهیم به کمک دیگرانی بیاییم که دست یاری به سوی ما دراز کرده اند و می خواهند آنها را نیز در این شادی ها سهیم کنیم. مهم نیست چقدر هدیه بدهیم. مهم نیست چه چیزی تهیه کنیم. مهم این است که در حد توان و وسعمان به دیگران کمک کنیم.

حتما بخوانید   آخر هفته ها شادتر باشید

طرح ماهی شب عید

از سال های قبل جمعی از دوستان را می شناسیم که کمک های دیگران را در شهرهای مختلف جمع آوری می کنند و با آن آذوقه شب عید بسیاری از نیازمندان را تهیه می کنند. به واسطه اعتمادی که به این دوستان داشتیم در این طرح هر ساله شرکت کردیم. تیمی جوان و مورد اعتماد که از سال های گذشته این طرح را با عنوان «ماهی شب عید» مهیا کردند. این طرح از ابتدا بنا داشت که صرفا ماهی شب عید نیازمندان را فراهم کند، اما با توجه به استقبال مردم خوب و خیرین محترم این طرح گسترش یافت و اکنون نیز همچون سالهای گذشته طرح “ماهی شب عید” برای کمکی ولو اندک، جهت خانواده های ایتام و نیازمندان در حد وسع و توان اجرا می شود تا انشاالله حداقل در شب عید این افرد شرمنده خانواده شان نشوند..به لطف خدا و با همراهی دوستان در طول سالهای گذشته، طرح به صورت محدود در استان های قم، مازندران،تهران و… اجرا شد . این کمک در قالب بسته های کوچک برنج، ماهی، مرغ، روغن، ماکارونی، رب گوجه و…(بر اساس کمک های مالی جمع آوری شده در هر سال) و گاه مقدار کمی آجیل، تهیه و توزیع می شود. شاید با این کار، حداقل در شب عید و روزهای آغازین سال جدید، بچه های نیازمند هم مثل ما لبخندی کوچک بر روی لبانشان جاری شود. در این طرح عده ای از دوستان مشارکت کننده زحمت اجرایی مربوط به تهیه و توزیع اقلام تهیه شده را با کمک های ارسالی دوستان به عهده دارند و معمولا اقلام ۲ تا ۳ روز مونده به عید بین خانواده های نیازمند شناسایی شده تقسیم می شود..

حتما بخوانید   گام هایی برای شاد بودن | پنج شنبه های به یاد ماندنی

جهت ارسال کمکهای نقدی و یا در صورت دارا بودن هر گونه سوال یا پیشنهاد از طریق تلگرام با شماره ۰۹۱۲۷۵۹۵۰۵۸ با ما در ارتباط باشید.

 

لطفا این پیشنهاد را برای کمک به دیگران  به اشتراک بگذارید

 

دیدگاه خود را ارسال کنید