در این هفته کسب و کار خود را دگرگون سازید

۳۰ بهمن ۹۵

بسیاری از ما کسب و کاری داریم که آرزوی پیشرفت و افزایش درآمد روزافزون را داریم؛ اما راه‌های به دست آوردن بازار و استفاده از پتانسیل‌های موجود را نمی‌دانیم. این درحالی است که آنچه که موجب متحول شدن کسب و کار ما خواهد شد، راه‌هایی است که موجب حرکت مشتریان به سوی ما می شود.

  • مقدار کمی محصول رایگان ارائه دهید تا مشتریان با پول به سراغتان بیاید

گاهی اوقات می‌دانیم که محصول ما مشتری خوبی دارد اما از این مشتری‌ها استفاده نمی‌کنیم. باید کاری کنید که محصول یا خدمات شما برای مشتری شما اعتیادآور شود. مقدار کمی از محصول را رایگان ارائه کنید تا مشتری با پول به سراغ شما بیاید. این کار باعث می‌شود محصولی در حد تست بسازید و مقدمه ای ایجاد کند برای آنچه که می‌خواهید بفروشید. این نوع تکنیک شانس مشتری را برای تست محصول بدون نیاز به صرف وقت، انرژی و پول افزایش می‌دهد و اگر آنچه که ارائه می‌کنید برای مشتری اعتمادآور و قابل توجه باشد، مطمئن باشید برای خرید محصولتان به شما مراجعه خواهند کرد.

با استفاده از سامانه پیامک خود، مشتریانتان را از وجود چنین آفری مطلع سازید. از این کار نترسید. مهم این است که از برگشت افراد برای خرید از خدماتتان مطمئن باشید.

  • با رعایت حقوق مشتری، بازاریابی کنید

تمام کسب و کارها باید بدانند که بدون بازاریابی، شکست خواهند خورد. بازاریابی چیز عجیبی نیست، کافی است حقوق مشتریان را بشناسیم و به آن‌ها احترام بگذاریم. در رستوران داری، تعارف یک شیرینی یا میوه و … بعد از صرف شام بازاریابی است، در سوپرمارکت‌ها، قراردادن سبد خرید کودک، بازاریابی است، در شرکت‌‌های خدماتی، وجود پیشخوان های مناسب بازاریابی است؛تبریک تولد مشتریانتان با ارسال پیامک نیز ، ساده‌ترین راه برای این است که به او ثابت کنید برایش ارزش قائل هستید. بازاریابی مجموعه‌ای از عوامل است که به شکل‌های بسیار ساده قابل اجرا است.

  • صبر و بردباری پیشه کنید تا موفقیت آرام آرام به سراغتان بیاید

بسیاری از ما انتظار داریم که به محض راه‌اندازی کسب و کارمان و با شروع تبلیغات پیامکی یا هر تبلیغ دیگری، مشتری‌های فراوانی را جذب کنیم، اما این تفکر کاملاً اشتباه است. برای اینکه تبلیغات نتیجه بخش باشد نباید انتظار داشت که یک شبه ره صد ساله رفت. شرکت‌های بزرگ همچون اپل، مایکروسافت و … یک شبه به نتیجه نرسیده‌اند. سخت کار کرده‌اند و آزمون و خطا کرده اند تا اینکه در بلند مدت بزرگ شده‌اند.

  • هدفمند تبلیغ کنید

تبلیغات برای هر کسب و کاری ضروری است اما باید بدانیم که برای اینکه خدمات ما بهتر و سریعتر مورد توجه باشد باید به شکل کاملاً هدفمند بازاریابی کنیم. اگر از ارسال پیامک در تبلیغات خود استفاده می‌کنید دقت کنید که مشتری شما چه کسانی هستند؟ آن‌ها را بشناسید و به آن‌ها اطلاع دهید. اگر در رسانه‌های عمومی تبلیغ می‌کنید، باید محصولتان عمومی باشد و در غیر این صورت در رسانه‌های تخصصی این کار را انجام دهید تا بهتر دیده شوید.

  • مثل دیگران نباشید، متفاوت باشید

استفاده از روشی که همه از آن استفاده می‌کنند کاملاً غلط است. راهش این است که برجسته باشید. چرا باید متنی را ارسال کنید برای هزاران نفری که نه شما آن را می‌شناسید و نه آن‌ها شما را می‌شناسند؟ به جای این کارها، یک کار معنادار انجام دهید. برای نمونه با مشتری تماس بگیرید، برایش یادداشت بنویسید. یا اگر از ارسال پیامک استفاده می‌کنید، مانند بقیه متن تبلیغاتی ارسال نکنید. در خاص بودن متن دقت کنید.

حتما بخوانید   عضویت خودکار در دفترچه تلفن ، راهی برای حفظ مشتریان

منتظر شنبه های پرانرژی بعدی ما باشید

دیدگاه خود را ارسال کنید