چگونه رمز عبور سامانه پیامک را تغییر دهیم؟

۰۳ آبان ۹۶
چگونه رمز عبور سامانه پیامک را تغییر دهیم؟

یکی از ویژگی های سامانه پیامک امکان شخصی سازی آن می باشد. به این مفهوم که هر یک از افراد یا کاربران می توانند نام کاربری و رمز عبور مختص به خود را داشته باشند. وجود نام کاربری و رمز عبور ، از ورود دیگران به نرم افزار شما جلوگیری می کند و به این ترتیب کسی غیر از شما امکان دسترسی به اطلاعات سامانه شما را ندارد. چه بسا اطلاعات موجود در سامانه برای افراد مهم باشد. اطلاعاتی همچون متن پیامک های ارسالی، متن پیامک های دریافتی، میزان اعتبار ریالی و یا اطلاعات مخاطبین دفترچه تلفن. بنابراین این امکان وجود دارد تا شما بتوانید رمز عبور مختص خود را داشته باشید و برای امنیت بیشتر در هر زمان که بخواهید آن را تغییر دهید.

چگونه رمز عبور سامانه پیامک خود را تغییر دهیم؟

رمز عبور اولیه توسط شرکت تعیین و به همراه نام کاربری برای شما ارسال می شود. شما می توانید با ورود به آدرس سامانه پیامک که از طریق پیامک برایتان ارسال شد وارد سامانه شوید و به یکی از روش های زیر رمز عبور خود را تغییر دهید:

۱- از ستون سمت چپ نرم افزار بر روی گزینه آخر به نام تنظیمات کلیک کنید. با انتخاب این گزینه ، زیر مجموعه آن باز می شود که یکی از گزینه های آن تغییر رمز عبور می باشد.

با کلیک بر روی گزینه «تغییر رمز عبور» وارد صفحه ای می شوید که مطابق تصویر زیر می باشد:

در این قسمت می توانید رمز عبور سامانه پیامک خود را تغییر دهید و هر رمزی که دلخواهتان باشد تعیین کنید. دقت فرمایید که ابتدا باید رمز عبوری که با آن وارد سامانه شده اید را در قسمت «رمز عبور فعلی» وارد کنید و در سپس در فیلد «رمز عبور جدید» کلمه عبور جدید خود را به دلخواه وارد نمایید و در فیلد «تکرار رمز عبور جدید» مجددا کلمه عبور جدید را وارد نموده و در پایان بر روی گزینه ثبت کلیک کنید. به همین سادگی رمز عبور شما تغییر می یابد.

حتما بخوانید   بهترین پنل اس ام اس چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

نکته قابل توجه این است که سعی کنید رمز عبوری که انتخاب می کنید شامل حروف انگلیسی و عدد باشد و تا جایی که ممکن است از دسترس دیگران دور نگه دارید.

۲- بعد از ورود به سامانه ، از قسمتی که نام شما یا شرکت شما درج شده است، در کنار نام خود علامت پیکان رو به پایین قابل مشاهده است (مطابق تصویر زیر)

همان طور که مشاهده می کنید در کنار نام افراپیام علامت پیکان قابل رویت است. بر روی آن کلیک نمایید تا گزینه های زیر مجموعه مطابق تصویر زیر نمایان شود

بعد از باز شدن پنجره فوق بر روی گزینه «تغییر رمز عبور» کلیک نمایید تا تصویر سابق که مجددا در زیر نمایش داده شد برای شما باز شود.

با نمایش پنجره فوق همان مراحل سابق را تکرار کنید و با کلیک بر روی گزینه ثبت، نسبت به ثبت تغییرات اقدام فرمایید.

شما می توانید در صورت دارا بودن هر گونه سوال با تماس با شماره های ۲۲۹۸۰۰۴۲ و ۹۵۱۱۹۶۶۵ مشکل خود را برطرف نمایید. بدیهی است کارشناسان تلاش خود را در جهت رفع مشکل شما خواهند نمود.

انتهای مطلب .

افراپیام .

دیدگاه خود را ارسال کنید