روش های ارسال پیامک هوشمند

۰۸ تیر ۹۶
روش های ارسال پیامک هوشمند

امروزه با توجه به ارسال اس ام اس انبوه تبلیغاتی و تکراری بودن این دسته از پیامک ها، یکی از روش های مهم جهت شخصی سازی پیامک های ارسالی، استفاده از روش های هوشمند ارسال پیامک است. در واقع  اطلاع رسانی هایی که هر روزه به صورت پیامک و با نام خودتان برای شما ارسال می شود، نمونه ای از این دسته از پیامک های هوشمند است.

روش های ارسال پیامک هوشمند : 

برخی از این روش ها در سامانه پیامک افراپیام به قرار زیر است:

  • ارسال پیامک هوشمند
  • ارسال پیامک متناظر
  • ارسال با نام به دفترچه تلفن
  • ارسال پیامک های مناسبتی
  • ماژول منشی پیامکی
  • ماژول پاسخ تبلیغاتی

راهکارهای ارسال پیامک هوشمند :

در واقع با استفاده از این ماژول ، شما قادر خواهید بود که متن پیامک خود را بسته به نیاز برای هر شماره موبایل شخصی سازی نمایید. یعنی با استفاده از این ماژول می توانید متن هایی را به شماره های مختلف ارسال کنید به صورتی که متن ارسالی آن ها با هم وجه تشابه داشته باشد، بدین صورت که قسمت هایی از متن ثابت باشد و بخش هایی از آن تغییر کند.

به عنوان مثال؛

مشتری گرامی سفارش شما با شماره بیجک ۷۸۳۵۶ به باربری شمال در تاریخ ۲۸/۳/۱۳۹۶ تحویل گردید.

در این مثال متن کلی برای همه شماره های ارسالی ثابت است ولی فیلدهای شماره بیجک،نام باربری و تاریخ متغیر می باشد. البته این یک نمونه از روش های شخصی سازی متن پیامک هوشمند است. شما بسته به نیاز می توانید متغیرهای دیگری مثل مقدار اعتبار باقیمانده، تاریخ سررسیدها و چک ها، تاریخ اتمام بیمه و … را تعریف نموده و با استفاده از آن به مشتریان اطلاع رسانی کنید.

ارسال پیامک متناظر :

ماژول ارسال پیامک متناظر یا نظیر به نظیر هم یکی دیگر از روش های شخصی سازی متن پیامک برای شماره های مختلف می باشد ولی با این تفاوت که متن پیامک برای هر شخص کاملا متفاوت است. تصور کنید قصد ارسال پیامک به حدود ۲۰۰ نفر را داشته و می خواهید لیست محصولات متنوع خود را به فروشگاه های مختلف با کاربردهای متفاوت اعلام نمایید. برای این کار بهترین روش استفاده از ماژول متناظر می باشد

حتما بخوانید   افزایش فالوئر واقعی اینستاگرام

در واقع به جای اینکه مراحل زمانبر ارسال پیامک ساده (وارد کردن متن ، شماره گیرنده، تعیین زمان ارسال و درنهایت تعیین خط فرستنده) را برای هر نفر طی کنید، با استفاده از این ماژول می توانید به آسانی و با تنظیم یکبار درخواست ارسال ، پیامک هایتان را به هر ۲۰۰ نفر ارسال نمایید.

برای این کار فقط کافیست در یک فایل اکسل (که نمونه این فایل در سامانه پیامک افراپیام وجود دارد) یک ستون شماره موبایل و یک ستون متن را تایپ نمایید ، سپس فایل را در سامانه پیامک آپلود کرده و پس از انتخاب ستون گیرندگان و زدن دکمه تایید هر شخص به موبایل متناظر آن ارسال می گردد.

ارسال با نام به دفترچه تلفن :

همان طور که از نام این ماژول مشخص است مخاطبان دریافت کننده ی پیامک شما ، مخاطبین دفترچه تلفن شما می باشند. هدف ارسال توسط این ماژول ، ارسال با استفاده از اطلاعات مخاطبین ذخیره شده ی شما در دفترچه تلفن پنل پیامکی شما می باشد.

این ماژول هم نمونه ای از ارسال پیامک هوشمند است ولی با این تفاوت که فقط اطلاعات وارد شده در دفترچه تلفن رو می توان ارسال نمود. درحالیکه در ارسال هوشمند با ایجاد ستون در فایل اکسل می توانید پارامتر مد نظرتان را در متن ایجاد نمایید.

همچنین در ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن ، اطلاعات کاربران از دفترچه تلفن فراخوانی می شود اما در ماژول ارسال هوشمند می بایست اطلاعات را در یک فایل اکسل وارد نمایید. پس در صورت استفاده از ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن می بایست اطلاعات مخاطبینتان را از قبل در دفترچه تلفن پنل پیامکیتان ذخیره نمایید.

حتما بخوانید   سامانه پیامک برای چه کسانی مفید است؟

ارسال پیامک های مناسبت

همانطور که از نام این ماژول برمی آید با استفاده از این ماژول می توانید مناسبت های مختلف مثل تبریک تولد، تاریخ اتمام بیمه، تاریخ سررسید چک ها، فرارسیدن سررسید اقساط وام ها و … را به مشتریان و یا مخاطبان خود اطلاع رسانی کنید. قطعا دریافت یک پیام تبریک تولد از طرف شرکت یا موسسه شما برای مخاطبان امری خوشایند خواهد بود و همواره نام شما را در یاد و خاطره مخاطبانتان حفظ می کند.

با توجه به اینکه تمامی تاریخهایی که باید ارسال پیامک در آنها انجام شود می بایست  قبلا در سامانه وجود داشته باشند قبل از استفاده از این سرویس باید حتما اقدام به ورود اطلاعات افراد اعم از تلفن همراه و حداقل یک تاریخ که با عناوین تاریخ تولد و یا تاریخ مناسبت ۱ الی ۴ تعیین شده است، نمایید. توجه داشته باشید که تاریخهایی که در قسمت مخاطبین خود به ازای هر موبایل وارد می کنید ملاک ارسال های مناسبتی و تبریک شما می باشد. با یک بار واردکردن این اطلاعات و تنظیم پیامک رویداد، طبق تاریخ های وارد شده پیامک موردنظر ارسال خواهد شد و این از نمونه های ارسال پیامک هوشمند می باشد.

ماژول منشی پیامکی

این ماژول،یکی از کاربردی ترین ماژول هایی است که در سامانه پیامکی افراپیام وجود دارد. با استفاده از این ماژول می توانید بسیاری از امور روزمره خود را مثل اعلام آخرین قیمت محصولات، اطلاع از وضعیت موجودی کالاها، اعلام نمرات دانش اموزان، میزان حقوق و یا پاداش کارمندان و … بدون صرف انرژی، زمان و یا هزینه خاصی انجام دهید.

حتما بخوانید   تصاویری از محیط جدید سامانه پیامک افراپیام

منشی پیامکی در واقع یک پاسخگوی خودکار است که متن پیامک را دریافت و سپس، آنالیز کرده و بسته به نوع پیام، پاسخ متناسب با آن را ارسال می کند. برای این کار ابتدا اقدام به تعریف گزینه ایی می نمایید که کاربران و یا مخاطبان شما باید آن را ارسال نمایند. این گزینه ها می تواند شماره پرسنلی، شماره موبایل، کدکالا و یا یک کلمه و یا عدد باشد. سپس برای هر گزینه نیز یک پاسخ اختصاصی تعریف نمایید تا در صورت دریافت آن گزینه، پاسخ اختصاصی آن به صورت خودکار برای ارسال کننده آن گزینه، ارسال شود.

ماژول پاسخ تبلیغاتی

نحوه عملکرد ماژول پاسخ تبلیغاتی ، همانگونه که از نامش پیداست در زمانی مشخص می شود که پیامی به سامانه ارسال شده باشد و این سرویس پاسخی را به صورت اتوماتیک به آن پیام ارسال نماید. نکته متفاوت این سرویس نسبت به ماژول منشی پیامک در این است که این سرویس بدون در نظر گرفتن محتوای متن دریافتی یک متن مشخص و ثابت را به شماره همراه فرستنده پیام ارسال می نماید و این در صورتی است که در ماژول منشی پیامک این قابلیت وجود دارد که به ازای محتوای متن ، پیامی متفاوت ارسال شود.

ماژول پاسخ تبلیغاتی روند پاسخگویی را برای کاربرانی که نیاز به ارسال پیامک پاسخ دارند بسیار سرعت می بخشد و نیازی به نیروی انسانی جهت پاسخگویی به پیامک های دریافتی ندارد و کافی است یک بار تنظیمات لازم را انجام دهید و با استفاده از آن از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری به عمل آورید.

انتهای مطلب .

اختصاصی افراپیام .

 

دیدگاه خود را ارسال کنید