شرایط جدید خدماتی کردن خطوط پیامکی در سال ۱۳۹۶

۱۸ تیر ۹۶
شرایط جدید خدماتی کردن خطوط

شرایط جدید خدماتی کردن خطوط پیامکی در سال ۱۳۹۶

با توجه به افزایش تعدادی افرادی که خطوط تلفن همراه خود را برای جلوگیری از دریافت پیامک های تبلیغاتی مسدود کرده اند (خط خود را بلک لیست نموده اند ) ، عده ایی از کاربران پنل پیامک که قصد ارسال اس ام اس اطلاع رسانی دارند دچار مشکل شده اند . از سال ۹۲ اپراتور همراه اول برای رفع این مشکل خطوط پیامکی را به دو نوع تبلیغاتی و خدماتی تفکیک کرده است.

 • خطوط تبلیغاتی : افرادی که پیامک را به صورت انبوه برای گیرندگان ناشناس جهت تبلیغ محصول خود ارسال می کنند خطوط پیامکی آنها تبلیغاتی است .
 • خطوط خدماتی : افرادی که پیام خود را به تعدادی افراد خاص (مشتریان ، کارمندان و …) که با رضایت شماره خود را در اختیار قرار داده اند ارسال می کنند .شماره این افراد می تواند شامل خطوط خدماتی می باشد.

 

اپراتور ارائه تعهدنامه بانک شماره مشترکین ارائه سفته ۵ میلیون تومانی ارائه سفته ۵۰ میلیون تومانی
۳۰۰۰ × ×
۱۰۰۰ ×
۰۲۱ ×

نکته : در سامانه پیامک افراپیام ، مشکل ارسال بلک لیست بدون خدماتی نمودن خط اختصاصی با شرایطی حل شده است. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله «چگونه به بلک لیست ها پیامک ارسال کنیم» را مطالعه فرمایید.

 

اپراتور ۳۰۰۰:

اپراتور ۳۰۰۰ تنها خطوط را به صورت حقوقی خدماتی می نماید . بر این اساس تنها کاربران حقوقی که دارای  شناسه ملی ، کد اقتصادی و شماره ثبت هستند می توانند جهت خدماتی سازی خطوط خود اقدامات ذیل را انجام دهند:

حتما بخوانید   قطعی اپراتور 021

۱) تکمیل فرم ” تعهد نامه تعریف شماره خدماتی” در سربرگ رسمی خود

۲) ارسال فایل اکسل حاوی شماره های مخاطبین

 

اپراتور ۱۰۰۰:

اپراتور ۱۰۰۰ نیز تنها خطوط را به صورت حقوقی خدماتی می نماید . بر این اساس تنها کاربران حقوقی که دارای  شناسه ملی ، کد اقتصادی و شماره ثبت هستند می توانند جهت خدماتی سازی خطوط خود اقدامات ذیل را انجام دهند:

۱) تکمیل فرم ” تعهد نامه تعریف شماره خدماتی” در سربرگ رسمی خود

۲) ارسال فایل اکسل حاوی شماره های مخاطبین

۳) ارائه سفته به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در وجه شرکت رهیاب رایانه گستر ( مطابق با نمونه سفته تکمیل شده) برای تعهد عدم ارسال پیامک تبلیغاتی

نکته: ارسال هر پیامک تبلیغاتی از خطوط خدماتی به مشترکین لیست سیاه، جریمه نقدی۱۰ ریالی به ازای هر پیامک و مبلغ ۵۰  میلیون ریال به عنوان جریمه اخذ خواهد شد.

در صورت تکرار تخلف، جریمه نقدی ۲۰ ریالی به ازای هر پیامک و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به عنوان جریمه لحاظ و اخذ می گردد و در مرحله بعد شماره تخلف از حالت خدماتی برای همیشه خارج می گردد و منجر به قطع همکاری دائم با متخلف خواهد شد.

 

اپراتور ۰۲۱:

اپراتور ۰۲۱ تنها خطوط را به صورت حقوقی خدماتی می نماید . بر این اساس تنها کاربران حقوقی که دارای  شناسه ملی ، کد اقتصادی و شماره ثبت هستند می توانند جهت خدماتی سازی خطوط خود اقدامات ذیل را انجام دهند:

۱) تکمیل فرم ” تعهد نامه تعریف شماره خدماتی” در سربرگ رسمی خود

حتما بخوانید   قطعی ارسال به بلک لیست

۲) ارسال فایل اکسل حاوی شماره های مخاطبین

۳) ارائه سفته به سفته به مبلغ ۵۰ میلیون ریال در وجه شرکت پیام افزار پیک آسا ( مطابق با نمونه سفته تکمیل شده) برای تعهد عدم ارسال پیامک تبلیغاتی

نکته: ارسال هر پیامک تبلیغاتی از خطوط خدماتی به مشترکین لیست سیاه، جریمه نقدی۱۰ ریالی به ازای هر پیامک و مبلغ ۵۰  میلیون ریال به عنوان جریمه اخذ خواهد شد و شماره متخلف از حالت خدماتی برای همیشه خارج می گردد.

 

 

شرایط و قوانین :

 • در صورت پذیرش درخواست خدماتی سازی خطوط از سوی اپراتور، فعالسازی خطوط خدماتی در یک بازه زمانی چندماهه صورت میگیرد و زمان دقیقی از سوی اپراتور اعلام نمی شود.
 • در خصوص صندوق‌های قرض‌الحسنه ، شرکت‌های بورس و … ارايه‌ی مجوز از بانک مرکزی الزامی است.
 • شماره های مربوط به تراکنش های بانکی و حکومتی نیازی به ارسال بانک شماره مشترکین ندارند.
 • در صورتی که مشترکی از دریافت هرگونه پیامکی شکایت نموده و تمهیداتی برای انصراف از دریافت پیامک دیده نشده باشد، شماره خدماتی از لیست سفید خارج خواهد شد و مسئولیت آن بر عهده مالک شماره خواهد بود.
 • در خصوص نحوه پر کردن فرم تعهدنامه،ابتدا فرم باید در سربرگ رسمی شرکت تکمیل و همراه با مهر و امضا باشد و همچنین موضوع و محتوای پیامک خدماتی به طور واضح و کامل توضیح داده شود و از به کاربردن عناوین کلی نظیر اطلاع رسانی و …. اجتناب شود.به عنوان مثال ارسال کد فعالسازی نرم افزار ،ارسال اطلاعات مالی قبوض به مشترکین، ارسال نام کاربری و رمز عبور و …
 • ارائه فایل اکسل بانک شماره مشترکین برای کلیه شماره ها الزامی است و این لیست باید ماهیانه با افزودن شماره های جدید و یا حذف برخی از شماره ها از لیست مشترکین به روز رسانی شده و فایل مربوطه ارائه گردد.
 • فایل اکسل بانک مشترکین فقط باید شامل شماره های همراه اول و فاقد شماره های تکراری بوده و هیچ گونه اطلاعات دیگری مورد نیاز نیست.
 • در صورتی که شرکتی علیرغم تعهدات خود، ،کلیه رنج شماره های آن شرکت از لیست سفید خارج خواهد شد و امکان درخواست مجدد نخواهد داشت.
 • چنانچه شرکتی علیرغم تعهدات خود، اقدام به ارسال پیام تبلیغاتی از خط خدماتی خود نماید (ارسال هر گونه محتوا مغایر با موضوع اعلام شده در تعهدنامه) ضمن خارج شدن از لیست سفید تمام شماره های آن شرکت، مشمول پیگرد قانونی خواهد بود و مسئولیت آن تماماً بر عهده ایشان است و موظف به جبران تمام خسارات مادی و معنوی وارده به شرکت ارتباطات سیار ایران بنا به مفاد تعهدنامه خواهد بود.
 • درخواست هایی که موارد فوق در آن ها رعایت نشده باشد مورد بررسی قرار نمی گیرد.
حتما بخوانید   چگونه خط 1000 خود را خدماتی کنیم ؟

نکته:  کلیه موضوعات مطرح شده فوق از سوی ارتباطات سیار امکان تغییر و بروز رسانی خواهد داشت و در صورت هرگونه تغییر احتمالی اعلام می گردد.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید