شماره اختصاصی در ارسال پیامک چیست؟

۲۱ آبان ۹۵
شماره اختصاصی در ارسال پیامک

بدون شک هر شخصی که دارای تلفن همراه می باشد می داند که زمانی ما می توانیم به ارسال پیامک به دیگران بپردازیم که سیم کارتی را خریداری کرده باشیم. در سامانه های پیام کوتاه ، پنل های پیامک همان گوشی تلفن همراه شما و شماره های اختصاصی همان سیم کارت شما می باشند. شارژ پنل ها نیز با اعتبار سیم کارت ها قابل قیاس است. لذا با شماره های اختصاصی که عمدتا به صورت هدیه از سوی ما به شما اعطا می گردد می توانید پیامک خود را ارسال کنید.

شماره اختصاصی ارسال و دریافت پیامک

این مسیر اختصاصی همان شماره ای است که با عنوان شماره های اختصاصی شناخته می شوند و به اجبار می بایست تمامی اشخاصی که تمایل به استفاده از این سیستم را دارند حداقل یک شماره اختصاصی برای ارسالها و دریافتهای خود تعیین نمایند.

تمامی شماره های اختصاصی که در پنلهای تحت وب استفاده می شوند با یکی از سرشاخه های ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ ، ۰۲۱ ، و یا ۹۰۰۰ آغاز می گردند.

هر یک از شماره های فوق توسط یک اپراتور ارائه می گردد و به همین دلیل سیاستهای فروش و قیمتهای آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال شماره های ۱۴ رقمی که توسط اپراتور ۳۰۰۰ ارائه می شود امکان انتخاب ۶ رقم انتهایی شماره را بدون تاثیر در قیمت آن می دهد اما برای اپراتور ۱۰۰۰ با امکان تعیین نمودن شماره، قیمت آن را افزایش می دهد.

انتخاب اپراتور

شماره اختصاصی ۸ رقمی یا شماره اختصاصی ۱۰ رقمی و شماره اختصاصی ۱۲ رقمی یا شماره اختصاصی ۱۴ رقمی در حال حاضر قابل ارائه می باشد ، که جهت ارسال و دریافت پیامک به کار می روند.

حتما بخوانید   چگونه خط 3000 خود را خدماتی کنیم؟

این شماره ها علاوه بر قابلیت ارسال، قابلیت دریافت پیامک و نمایش آنها را به صورت آنلاین در سامانه پیامک را دارند.

تعداد ارقام شماره های اختصاصی هیچ تاثیری در عملکرد آن نخواهد داشت. به عنوان مثال ارسالی که توسط یک شماره مانند ۳۰۰۰۰۸۰۰۲۸۱ انجام می شود با ارسالی که توسط یک شماره مانند ۳۰۰۰۰۸۰۰۲۸۱۰۰۸۱ انجام می شود هیچ تفاوتی نداشته و هر دو در یک زمان به مخاطب خواهند رسید ، اگر رند بودن خط یا کوتاه بودن خط پیامکی برای شما مهم است یا اینکه دریافت پیامک برای شما اهمیت دارد و یا می خواهید با سایر پیامک های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی متفاوت باشید از خط کوتاه تری استفاده نمایید .

دیدگاه خود را ارسال کنید