مفهوم شارژ حساب در پنل اس ام اس چیست؟

۰۸ آبان ۹۶
مفهوم شارژ حساب در پنل اس ام اس چیست؟

مفهوم شارژ حساب در پنل اس ام اس

در سامانه های پیامک یا همان پنل اس ام اس ، برای اینکه بتوانیم به مخاطبین خود پیامک ارسال کنیم لازم است این نرم افزارها دارای اعتبار ریالی (یا عددی) جهت ارسال پیامک باشند. به عبارت ساده تر باید نرم افزار به میزان دلخواه و یا به میزان مورد نیاز شما به صورت آنلاین یا دستی شارژ شود و سپس اقدام به ارسال پیامک نمایید. برای مثال اگر شما یک سیم کارت اعتباری تهیه کنید برای اینکه بتوانید با آن سیم کارت تماس برقرار نمایید و یا پیامک ارسال کنید لازم است سیم کارت خود را شارژ نمایید، در اینجا نیز ابتدا باید نرم افزار شارژ گردد تا امکان ارسال پیامک وجود داشته باشد.

چگونه حساب خود را شارژ الکترونیک (آنلاین) کنیم؟

۱- ابتدا از آدرسی که بعد از ثبت نام برای شما پیامک شده وارد سامانه شوید. (مطابق تصویر زیر)

نام کاربری و رمز عبور بعد از ثبت نام برای شما از طریق پیامک ارسال شده است. لطفا آن را در قسمت مربوطه مطابق تصویر فوق وارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه ورود ، وارد سامانه پیامک و یا حساب کاربری خود شوید.

۲- بعد از ورود به سامانه، مطابق تصویر زیر بر روی علامت پیکان رو به پایین کنار نام خود کلیک کنید تا زیر مجموعه آن به صورت کشویی باز شود:

در این پنجره گزینه اول «شارژ حساب» می باشد. بر روی آن کلیک کنید تا صفحه ای جدید برای شما باز شود:

همانطور که در تصویر فوق می بینید، سه عنوان در بالای تصویر قابل مشاهده است که عنوان شارژ الکترونیک فعال می باشد. در این قسمت ابتدا درگاه پرداخت را انتخاب کنید. دقت فرمایید که با دارا بودن هر یک از کارتهای بانکی عضو شتاب و داشتن رمز عبود و cvv2 و تاریخ انقضای کارت می توانید حساب خود را شارژ کنید و تفاوتی ندارد که کارت شما مربوط به چه بانکی باشد. بعد از انتخاب درگاه آنلاین (ترجیحاً درگاه ملت انتخاب شود) می توانید در قسمت تعداد پیامک ، تعداد مورد نظر خود را یادداشت کنید. بعد از وارد کردن تعداد، مبلغ قابل پرداخت در فیلد «مبلغ (ریال)» قابل نمایش است. همچنین اگر ابتدا مبلغ را وارد کنید، سیستم تعداد پیامک که با این مبلغ می توانید دریافت کنید رابه شما اعلام می کند.

حتما بخوانید   با کیفیت ترین سامانه پیامکی کشور

پس از انجام موارد مذکور بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید تا وارد صفحه درگاه بانکی شوید. با وارد نمودن مشخصات کارت بانکی خود و کلیک بر روی گزینه پرداخت وارد صفحه نهایی می شوید که در آنجا لازم است حتما گزینه نهایی تایید پرداخت را کلیک کنید تا پرداخت شما نهایی شود و وارد صفحه اصلی پنل اس ام اس خود شوید.

در این حالت حساب شما در همان لحظه شارژ می شود و تعداد پیامک خریداری شده به اعتبار شما اضافه خواهد شد.

روش دستی پرداخت شارژ چگونه است؟

افرادی که به هر دلیلی نمی خواهند حساب خود را آنلاین شارژ کنند، می توانند از روش پرداخت دستی این کار را انجام دهند. برای این منظور لازم است تمام مراحل فوق طی شود و پس از مشاهده صفحه زیر بر روی منوی درج فیش واریزی کلیک نمایید. مطابق نمونه:

با کلیک بر روی گزینه مذکور، همانطور که در تصویر فوق می بینید صفحه ای برای شما باز می شود که مشخصات واریزی خود را می توانید وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه ثبت فیش ، فیش شما ثبت خواهد شد. معمولا ۵ دقیقه الی ۲۰ دقیقه بعد حساب شما شارژ شده و پیامک تایید فیش برای شما ارسال خواهد شد.

پرداخت ها به چه شماره حسابی باید انجام شود؟

در تصویر فوق بر روی منوی شماره حساب ها کلیک کنید تا شماره حسابهای شرکت نمایش داده شود. به هر یک از حسابها می توانید واریزی خود را انجام دهید و فیش آن را ثبت کنید.

 

حتما بخوانید   ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت

انتهای مطلب .

اختصاصی افراپیام.

دیدگاه خود را ارسال کنید