ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام

۲۵ شهریور ۹۶
ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام

ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام

اولین ویژگی نرم افزارهای پیامکی این است که تمامی آنها یک سامانه پیام رسان هستند. سامانه هایی که با اتصال به مرکز ارسال پیامک در اپراتورهای وظیفه رساندن پیام به مخاطب را بر عهده دارند. همه پنل های اس ام اس یا سامانه های پیامک این ویژگی را در خود دارند. به بیانی دیگر اولین ویژگی تمامی این نرم افزارها پیام رسان بودن آنهاست. اما برای متمایز بودن این سامانه ها ، ویژگی ها و یا امکانات دیگری وجود دارند که شرکت ها و نرم افزارهایشان را از هم متمایز می کند. در زیر به چند مورد از ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام اشاره می کنیم:

۱- ارسال پیامک از روی نقشه گوگل

یکی از ویژگی هایی که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند، امکان ارسال پیامک انبوه با استفاده از نقشه گوگل است. نقشه ارائه شده در سامانه که برگرفته از نقشه گوگل می باشد این امکان را به شما می دهد که بنوانید منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید و ارسال های خود را با انتخاب منطقه کوچکتری انجام دهید. هدف از این ویژگی سهولت در ارسال پیامک از روی نقشه و نیز هدفمند بودن ارسال ها و جلوگیری از به هدر رفتن هزینه هاست.

نکته مهم در ارسال از روی نقشه این است که بسیاری از افراد بر این باورند که ارسال از روی نقشه یعنی ارسال آنلاین. در حالی که اینطور نیست و استفاده از نقشه صرفاً به شما کمک می کند که بتوانید به شماره های یک منطقه که قبلا در سیستم بارگزاری شده دسترسی داشته باشید و به هیچ وجه این امکان وجود ندارد که شماره های منطقه به صورت آنلاین فراخوانی شوند. نه تنها هیچ شرکتی قادر به این کار نیست بلکه شماره ها از قبل تهیه شده و در سیستم آپلود گردیده است و با اضافه شدن شماره های جدید به یک منطقه سیستم قابلیت شناسایی شماره های جدید را نخواهد داشت. این ویژگی در هیچ شرکتی ارائه نمی شود.

۲- ارسال بر اساس سن و جنسیت

از جمله ویژگی دیگری که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند فیلتر کردن ارسال ها بر اساس محدوده سنی و جنسیت افراد است. بسیاری از پیامک های ارسالی مخصوص خانم ها یا آقایان در سنین خاصی است که ارسال ها اگر به صورت کلی باشد فرستنده به هدف خود دست نمی یابد. از این رو اپراتور ۵۰۰۰۲ در سامانه این ویژگی را دارد که بتواند ارسال ها را با فیلتر دلخواه شما انجام دهد. در واقع این ویژگی، ویژگی شماره فرستنده است که در سامانه پیام رسان افراپیام ارائه می شود.

۳- ارسال پیامک به اصناف

یکی از ویژگی های مهم سامانه پیامک افراپیام، امکان ارسال پیامک به شماره های اصناف به تفکیک هر صنف و استان می باشد. اصناف بسیاری در سامانه بارگزاری شده اند که در بسیاری از موارد بر اساس استانها نیز تفکیک گردیده اند و این امکان باعث می شود که تبلیغ به صنف مورد نظر صورت گیرد. در واقع از جمله موارد هدفمند نمودن ارسال ها ، ارسال پیامک به صنف و مشاغل خاصی است که به محصولات یا خدمات ما احتیاج دارند.

۴- گزارش دقیق ارسال و دریافت

اولین انتظار از یک سامانه پیام رسان این است که گزارش کاملی از نحوه عملکرد خود به ما بدهد. سیستمی که فقط ارسال کننده باشد نمی تواند آنچنان که باید ما را در کسب نتیجه راضی نگه دارد و به هدفمان نزدیک کند. همه ما انتظار داریم بدانیم که چه افرادی پیامک های ما را دیافت کرده اند و چه تعداد دریافت نکرده اند تا بدین ترتیب برآورد مناسبی از خدماتمان داشته باشیم. افراپیام این ویژگی را دارد که گزارشات کاملی را با جزییات به شما ارائه می دهد و حتی امکان دریافت پیامک از شماره های دیگران را نیز دارد و همه این موارد در سامانه ثبت و ضبط می گردد.

حتما بخوانید   کدام فرستنده (شماره اختصاصی) بهتر است؟

۵- دفترچه تلفن پیشرفته و نامحدود

یک پنل اس ام اس خوب زمانی می تواند مدعی باشد که همه امکانات را در کنار هم داشته باشد. دارا بودن یک دفترچه تلفن با امکانات پیشرفته و فیلدهای کامل با امکان گروه بندی و آپلود از طریق فرمت اکسل یک ویژگی مهم است که در این سامانه وجود دارد و بسیاری از ماژول های نرم افزار بدون وجود چنین دفترچه تلفنی فعال نمی گردد. این دفترچه تلفن به صورت کالر آیدی نیز عمل می کند به این ترتیب که وقتی مخاطبی را در سامانه ذخیره می کنید در زمان دریافت پیامک از ایشان و یا ارسال پیام به او، نام وی در لیست گزارشات سامانه درج می گردد و به این ترتیب کار با نرم افزار را بسیار آسان می کند.

۶- پیش نویس نمودن متن های پر استفاده

یکی دیگر از امکانات پنل اس ام اس افراپیام، امکان درج پیش نویس های متنی در سامانه است. با استفاده از پیش نویسهای از قبل آماده شده در سامانه، سرعت ارسال ها افزایش می یابد و در وقت صرفه جویی می شود. شما می توانید با نگارش تمامی متون به شکل دلخواه، در هر زمانی از همان متن با همان نگارش و بدون کوچکترین تغییری استفاده کنید.

۷- ارسال پیامک به خطوط بلک لیست

از جمله ماژول هایی که حرف های زیادی برای گفتن دارد ماژول ارسال به خطوط بلک لیست است که در سامانه با عنوان باشگاه مشتریان شناخته می شود. این ماژول امکان ارسال پیامک حتی به خطوطی که در لیست سیاه مخابراتی قرار دارند را ارائه می دهد. خطوط لیست سیاه، خطوطی هستند که دریافت پیامک های تبلیغاتی آنها توسط دارندگان آنها مسدود شده است. نکته مهم در استفاده از این ویژگی این است که برای ارسال به خطوط بلک لیست باید شماره های افراد را داشته باشید و امکان ارسال به صورت انبوه بدون دارا بودن شما و با استفاده از بانک موجود در پنل وجود ندارد.

۸- ارسال به صورت زماندار

امکان ارسال پیامک در زمان خاص نیز از جمله ویژگی های مهم سامانه پیامک افراپیام است. ارسال زماندار به دو صورت ساده و پیشرفته در سامانه وجود دارد. در ارسال به صورت پیشرفته فیلدهای اضافی مانند ارسال هفتگی، ارسال روزانه، ارسال ماهانه و … در ساعات خاصی نیز وجود دارد.

۹- تبریک تولد یا رویداد خاص

پیام رسان افراپیام این ویژگی را دارد که بتواند به طور خودکار به مخاطبین دفترچه تلفن شما در تاریخ از قبل تعیین شده پیامک تبریک ارسال کند. پیامک های تبریکی که از ارگانهای مختلف در تاریخ تولد شما بریتان ارسال می شود با استفاده از این ماژول نرم افزاری می باشد. این ماژول دخالت انسان را کاهش داده و تنها یکبار نیاز به تنظیمات اولیه دارد.

حتما بخوانید   کیفیت را در اس ام اس تبلیغاتی در نظر بگیرید

۱۰- نظرسنجی و مسابقه

سیستم نظرسنجی و نیز ایجاد مسابقه یک ماژول نرم افزاری است که سامانه با ارسال پیامک به مخاطبین از آنها می خواهد با ارسال پاسخ در نظر سنجی شرکت کنند. پاسخ های درست و غلط از هم قابل تشخیص است و سامانه پیامک به طور خودکار می تواند پاسخ های صحیح و غلط را از هم تفکیک کند و گزارش کاملی را در اختیار شما قرار دهد.

۱۱- ارسال از موبایل

گاهی پیش می آید که به اینترنت دسترسی نداریم و می خواهیم پیامکهایی را با استفاده از سامانه پیامک ان ارسال کنیم. این ویژگی این امکان را به شما می دهد که با ارسال چند پیامک به شماره سامانه خودتان و تنظیماتی که از قبل و در زمان امکان دسترسی به سیستم انجام داده اید، پیامک های خود را با استفاده از پنل اس ام اس خودتان انجام دهید.

۱۲- منشی پیامکی

ویژگی منشی پیامکی یکی از مهمترین ویژگی های سامانه پیامک است. اگر شما می خواهید لیست قیمت محصولات خود را به آگاهی دیگران برسانید، اگر در استفاده از سایت و یا محصول خود راهنمایی مکتوب ارائه می دهید، اگر فروش را به صورت ارسال پیامک انجام می دهید و … همگی با استفاده از این ماژول امکان پذیر است. برای مثال شما می توانید تنظیماتی را در سامانه انجام دهید که اگر مشتری عدد ۱ را به شماره شما ارسال کنید مثلا لیست قیمت محصولات گروه ۱ را دریافت کند و اگر عدد دیگری را ارسال نماید پاسخ دیگری را دریافت نماید.

۱۳- پاسخ تبلیغاتی

این ماژول یک کارت ویزیت تبلیغاتی است. به این صورت که هر کسی که به شماره سامانه شما پیامکی را ارسال کند و یا پیامک بدون متنی را ارسال نماید میک پاسخ ثابت (به عنوان نمونه نام فروشگاه با تلفن های فروشگاه) را دریافت کند. این امر باعث می شود مشخصات فروشگاه شما همیشه در جیب دیگران باشد.

۱۴- انتقال پیامک های دریافتی (دایورت پیامک)

در صورت تمایل می توانید تمامی دریافتی هایی را که به سامانه شما انجام می گردد، به ایمیلهای دلخواه خود، تلفن همراه خود و یا به URL خود انتقال دهید. توجه داشته باشید که انجام انتقال به ایمیل و URL ، از اعتبار شما کسر نخواهد کرد اما انتقال به تلفن همراه از اعتبار شما کسر می کند و در صورتی که اعتبار نداشته باشید انتقال انجام نخواهد شد. در صورت انتخاب هر یک از انتقال های تعریف شده ، علاوه بر حذف، امکان ویرایش آن نیز برای شما فراهم خواهد بود .

۱۵- ارسال پیامک هوشمند

یکی از ویژگی های سامانه پیام رسان افراپیام این است که سامانه می تواند با یک کلیک پیامک های مختلفی را به شماره های مختلفی ارسال کند. اگر شما تعدادی شماره داشته باشید و بخواهید به آنها متن های مختلفی را ارسال کنید لازم است جداگانه برای هر شماره پیامک بفرستید و این کار زمان بر خواهد بود. با استفاده از این ماژول شما می توانید در یک فایل اکسل یک ستون برای شماره ها تعریف کنید و در کنار هر شماره متن آن را قید کنید و سپس با آپلود فایل اکسل در سامانه، هر متن به شماره مربوطه ارسال می شود. توجه داشته باشید که فایل اکسل باید مطابق با دستورالعمل موجود در سامانه پیامک تکمیل گردد.

حتما بخوانید   چند فایده مهم بازاریابی پیامکی

۱۶- ارسال پیامک به صورت متناظر

نظیر ارسال هوشمند در اینجا نیز وجود دارد اما کمی پیشرفته تر می باشد. با این توصیف که شما می توانید فیلدهای مختلفی را در فایل اکسل خود تعریف کنید و در زمان ارسال پیامک تنها فیلدهای مورد نظر را در بخش ارسال متناظر انتخاب کنید. به این صورت تنها با چند کلیک ساده متنهای مختلفی را بدون تایپ کردن طولانی مدت، به افراد مختلف ارسال می کنید.

۱۷- کدخوان

گاهی پیش می آید که بخواهید برای محصولات خود کد گارانتی یا کد قرعه کشی و … تعریف کنید و از افراد می خواهید که برای شرکت در قرعه کشی یا اطمینان از صحت کد، آن را به شماره سامانه شما ارسال کنند. این ماژول به شما کک می کند که این کار را انجام دهید و در صورت صحیح یا غلط بود کد آن را به مشتری اعلام کنید.

۱۸- ارسال هوشمند به دفترچه تلفن

پیش از این نیز اشاره شد که برای تاثیرگذار نمودن ارسال پیامک انبوه بهتر است به صورت هوشمند این کار را انجام دهیم. یعنی در ارسال پیامک به مخاطبینی که نام آنها را می دانیم از نام و نام خانوادگی آنها استفاده کنیم. این کار موجب توج بیشتر مخاطبین و ارتباط صمیمانه تر شما با آنها می شود. این کار با استفاده از این ماژول امکان پذیر است. بدین ترتیب وقتی شما تعداد زیادی مخاطب داشته باشید که آنها را در دفترچه تلفن خود ذخیره کرده باشید می توانید با انتخاب فیلد های پیشوند، نام، نام خانوادگی و … به صورت خودکار نام افراد را در هر قسمت از متن خود درج کنید و دیگر لازم نیست نمشخصات آنها را تک به تک تایپ کنید.

۱۹- عضویت خودکار در دفترچه تلفن

شما می توانید با تنظیم این ماژول هر کسی که به شما پیامکی ارسال می کند را به طور خودکار وارد دفترچه تلفن خود کنید. این کار در وقت شما صرفه جویی می کند و دیگر نیاز نیست تک تک شماره ها را به صورت دستی در سامانه ذخیره کنید. نکته قابل ذکر است که این ماژول تنها ذخیره کننده شماره در دفترچه تلفن است و نمی تواند نام افراد را ذخیره کند اگر شما نام افراد را می دانید باید خودتان به صورت دستی در سامانه ویرایش کنید.

۲۰- دیگر امکانات

امکانات فوق امکانات اصلی بود که خدمت شما بیان شد امکانات دیگری نیز وجود دارد که در استفاده بهینه از سامانه به شما کمک کند. امکاناتی همچون درج تیکت (پشتیبانی آنلین)، شارژ حساب آنلاین و دستی، خرید شماره های پیامکی به تعداد نامحدود، امکان ویرایش مخاطبین فترچه تلفن، امکان گروه بندی نامحدود دفترچه تلفن، ذخیره مخاطبین با مشخصاتشان از طریق فایل اکسل و …

اختصاصی افراپیام

دیدگاه خود را ارسال کنید