پنل اس ام اس مخابرات بهتر است یا پنل سایر شرکت ها؟

۲۴ خرداد ۹۶
پنل اس ام اس مخابرات

پنل اس ام اس مخابرات بهتر است یا سایر شرکت ها؟

همه ما وقتی به دنبال یک محصول هستیم، سعی می کنیم تا جایی که ممکن است آن را از جایی تهیه کنیم که مورد اعتماد بیشتری باشد. در مورد پنل پیامک نیز شاید خیلی ها در جستجوی پنل اس ام اس مخابرات باشند؛ یعنی پنل هایی که مخابرات ارائه می کند. اما واقعیت چیست؟

واقعیت این است که پنل ها، نرم افزارهای تحت وب هستند که از طریق کدهای وب سرویس به sms center اپراتورهای ارسال پیامک متصل اند. اپراتورهایی که خطوط اختصاصی ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ و ۰۲۱ را ارائه می کنند. به عبارت دیگر مرکز ارسال پیامک، مخابرات نمی باشد که بسیاری از مردم به دنبال پنل اس ام اس مخابرات می باشند؛ شرکت های مخابرات خود این پنل ها را از شرکت های خصوصی دیگر تهیه می کنند و یا در حالت پیشرفته تر، نرم افزار آن را تهیه و از طریق وب سرویس، به اپراتورهای مذکور متصل می کنند. بنابراین این دیدگاه که از مخابرات پنل را تهیه کنیم که اعتماد بیشتری را موجب شود، کاملاً غلط و بر اساس منطق ناصحیح می باشد.

این پنل ها از کجا سرویس می گیرند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، مرکز اصلی ارسال پیامک اپراتورهای خطوط مجازی ( خطوط اختصاصی ارسال پیامک ) می باشند. هر اپراتور متعلق به یک شرکت خصوصی می باشد که نهایتا به شرکت ارتباطات زیرساخت منتهی می شود. این شرکت ها ( اپراتورها ) نیز به جز عده ای خاص، ارائه کننده وب سرویس هستند. یعنی این امکان را فراهم می کنند که کسانی که خودشان سورس نرم افزار ارسال پیامک را دارند، به مرکز پیام دهی آنها متصل شوند و کمتر پیش می آید که خود شخصاً اقدام به فروش پنل اس ام اس نمایند.

حتما بخوانید   سامانه پیامکی سایت افرا پیام

اپراتورهای اصلی ارسال پیامک چه نام دارند؟

اپراتورهای ارسال پیامک بر اساس شماره اختصاصی یا سرشاخه تفکیک شده اند. هر اپراتور ارائه دهنده یک شماره می باشد که در زیر نام آنها را می بینید:

سرشاخه ۱۰۰۰ : رهیاب رایانه گستر

سرشاخه ۲۰۰۰ : آتیه داده پردازان

سرشاخه ۳۰۰۰ : مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)

سرشاخه ۵۰۰۰۲ : راهکار سرزمین هوشمند

سرشاخه ۵۰۰۰۱ : رهیاب پیام گستران

سرشاخه ۵۰۰۰۴ : ارمغان راه طلایی

۰۲۱ : پیام افزار پیک آسا (آسانک)

بر اساس سیاست های شرکت ارتباطات زیر ساخت، سایر خطوط رنج ۵۰۰۰ نیز واگذار خواهد شد

چه کسانی نماینده انحصاری شرکت ارتباطات سیار هستند؟

از توضیحات فوق مشخص شد که این ادعا که برخی از شرکت ها با سوءاستفاده از موقعیت مطرح می کنند که نماینده انحصاری شرکت ارتباطات سیار هستند صرفاً یک ادعای تبلیغاتی و دروغین است و فقط با هدف جذب بیشتر مشتی صورت می گیرد. شرکت های اصلی که نام برده شد معمولا تمایل چندانی به واگذاری پنل های اس ام اس به خریدار نهایی ندارند چرا که توان پشتیبانی از کاربران و مصرف کنندگان نهایی را ندارند و سعی می کنند انجام این کار را به شرکت های خصوصی محول کنند.

انتهای مطلب.

اختصاصی افراپیام.

دیدگاه خود را ارسال کنید