چرا از ارسال پیامک نتیجه نگرفتم؟

۲۸ بهمن ۹۵
چرا از ارسال پیامک نتیجه نگرفتم؟

چرا از ارسال پیامک نتیجه نگرفتم؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران دارند این است که چرا تبلیغات پیامکی که انجام دادند تاثیری نداشته و به اصطلاح عامیانه « زنگ خور » نداشته اند؟ برای پاسخ به این سوال توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم. اما قبل از مطالعه این موارد، باید دانست که این راهکارها در راستای بهبود کیفیت ارسال پیامک می باشد و نمی توان با قاطعیت روشی را ارائه داد که نتیجه بخش باشد. باید بدانیم که تبلیغات یک سرمایه گذاری است و باید انتظار عقلایی از ارسال هایمان داشته باشیم.

۱- انتظار تاثیر زود هنگام از تبلیغات پیامکی نابجاست

برای توضیح بیشتر شما را با مثالی آشنا می کنم. به عنوان نمونه حدود دوسال پیش در حوزه طراحی وب سایت پیامک تبلیغاتی ارسال کردم اما نه تنها بلافاصله نتیجه ای نگرفتم بلکه تا دوسال بعد نیز بازخوردی نداشتم. در این سالها نیز هیچ تبلیغاتی در این خصوص انجام ندادم. اما بعد از دوسال از همان صنفی که برایش پیامک ارسال کردم با من تماس گرفتند و سفارش دادند. پس می بینیم که نباید از تبلیغاتمان انتظار زود هنگام داشته باشیم ، چه بسا این تبلیغات موجب افزایش مشتریانمان در آینده باشد.

۲- تعداد ارسال های موفق را در نظر بگیرید

گاهی پیش می آید که تبلیغات پیامکی ما به تمام شماره هایی که برای آنها ارسال پیامک انجام دادیم نرسیده است. چرا که بسیاری از این افراد در لیست سیاه مخابراتی هستند و پیامک را از شما دریافت نمی کنند. تجربه نشان داده بین ۴۰ تا ۷۰ درصد شماره ها در لیست سیاه مخابراتی هستند و پیامک به آنها نمی رسد. (مگر با روش خاص ارسال به بلک لیست) لذا باید توجه کنیم که چه تعداد افرادی پیامک را دریافت کردند و انتظارمان متناسب با میزان دریافتی ها باشد.

حتما بخوانید   چگونه رمز عبور سامانه پیامک را تغییر دهیم؟

۳- ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز به تکرار دارد

حتما برای شما هم پیش آمده که پیامکهای تبلیغاتی زیادی از یکی از فروشگاه ها دریافت کنید ولی توجهی به آن نکرده اید. اما بعد از گذشت مدتی و دریافت پیامک های بعدی از آن فروشگاه به این نتیجه می رسید که یک بار به آن فروشگاه مراجعه کنید و ببینید که تبلیغاتشان صحت دارد یا خیر؟ پس اگر فروشگاه مذکور همان یکبار ارسال انجام می داد حتما به سراغش نمی رفتید و این تکرار در ارسال موجب شد توجه شما جلب شود. یک یا دوبار ارسال پیامک، نتیجه چندانی نمی تواند داشته باشد بلکه این تداوم و تکرار در ارسال است که موجب نتیجه بخش شدن تبلیغات می گردد.

۴- در متن پیامک و محصول مورنظرتان جذابیت ایجاد کنید

به این نکته توجه داشته باشید که با وجود انبوه پیامک های تبلیغاتی، چیزی که می تواند شما را منحصر به فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدماتی است که برای آن تبلیغات می کنید. اگر محصول یا خدمت شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیامک ارسالی ترغیب کننده نباشد، قطعا از ارسال پیامک نمی توانید انتظار بازخورد مناسبی داشته باشید.

۵- جامعه هدف را صحیح انتخاب کنید

اگر بخواهید بازخورد مناسبی از تبلیغات خود داشته باشید باید بدانید که چیزی که می خواهید برایش تبلیغ کنید برای چه کسانی مفید است؟ قطعا همه افراد نمی توانند جامعه هدف شما باشند. اگر محصول یا خدمات شما برای صنف خاصی مفید باشد به آن صنف ارسال کنید و یا اگر شماره هایی از لیست مشتریان خود دارید حتما آنها را مطلع سازید.

حتما بخوانید   ارسال پیامک چگونه موثرتر می شود؟

*************

شما هم می توانید جزء افراد موفق باشید اگر این جمله معروف را باور داشته باشید که:

تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه گذاری است

دیدگاه خود را ارسال کنید