چرا با وجودیکه پیامک به مخاطب نرسیده، هزینه از ما کم شده است؟

۰۳ بهمن ۹۵

این مورد فقط در ارسال پیامک با خطوط ۵۰۰۰ ممکن است اتفاق بیفتد چرا که کیفیت پایین این خطوط موجب می شود گزارش دقیقی از ارسال دریافت نشده و هزینه ارسال ناموفق بازگشت داده نشود. به همین دلیل قیمت پیامکها در خطوط ۵۰۰۰ پایینتر از سایر خطوط است. پیشنهاد می شود از خطوط ۱۰۰۰ و ۳۰۰۰ جهت ارسال استفاده شود.

توضیحاتی در خصوص خط اختصاصی با سرشاخه ۵۰۰۰ :

خطوط ۵۰۰۰ با سرشاخه های متفاوتی ارائه می شوند که در حال حاضر بیشتر از سرشاخه ۵۰۰۰۲ استفاده می شود و شرکت نسیم سامانه نیز این خط را ارائه می کند و سایر سرشاخه ها نیز تفاوتی با یکدیگر جز تفاوت در سرویس دهنده ندارند.

اما این خطوط چه مزایا و معایبی دارند؟

  • سرعت ارسال : سرعت ارسال پیامک در این خطوط از سایر اپراتورها بالاتر است و در واقع پیام موردنظر زودتر از سایر خطوط به دست مخاطب می رسد. البته این تفاوت آنچنان محسوس و آشکار نیست که بگوییم سایر اپراتورها کند ارسال می کنند بلکه ممکن تنها یک یا چند ثانیه با هم اختلاف داشته باشند.
  • ارسال به تفکیک سن و جنسیت : یکی از درخواست های کاربران ارسال بر اساس سن و جنسیت اشخاص می باشد. در واقع این ویژگی اپراتور ۵۰۰۰۲ می باشد که امکان ارسال به تفکیک آقایان و خانم ها در سنین مختلف را ارائه می دهد و سایر اپراتورها چنین امکانی را ارائه نمی دهند.
  • تعرفه پایین هر پیامک : این اپراتور هزینه ارسال پیامک به نسبت سایر اپراتورها مناسب تر است. این هزینه در پیامک های فارسی از ۱۰ تومان به ازای هر پیامک تا ۱۳.۵ تومان متغیر است. ( هر چه میزان خرید اعتبار بالاتر باشد هزینه ارسال پایین تر است )
  • محدودیت ارسال : در این خطوط زمان ارسال پیامک نباید در ساعات غیرمتعارف باشد. امکان ارسال پیامک از ساعت ۱۹ الی ۷ صبح در این اپراتور قطع می باشد.
  • عدم ارائه گزارش ارسال : در کنار ویژگی های مثبت یکی از بدترین ویژگی های این اپراتور که موجب از دست رفت بسیاری از هزینه ها می گردد عدم ارایه گزارش ارسال می باشد. در سایر اپراتورها این امکان وجود دارد که گزارش ارسال ارائه شود و تعداد ارسال های موفق و غیر موفق نمایش داده شود اما در این اپراتور گزارشی ارائه نمی گردد و یا گزارش دقیق نیست.
  • عدم امکان بازگشت هزینه ارسال ناموفق : با توجه به اینکه این اپراتور گزارش دقیقی ندارد لذا نمی توان ارسال های موفق و ناموفق را از هم تفکیک نمود و لذا هزینه ارسال ناموفق که ممکن است زیاد باشد را نیز بازگشت نمی دهد.
حتما بخوانید   چه تفاوتی بین خطوط ۱۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ وجود دارد؟

 

کدام اپراتور را انتخاب کنیم؟

با توجه به ویژگی های ذکر شده ، پیشنهاد می شود از اپراتورهای ۱۰۰۰ و ۳۰۰۰ برای ارسال استفاده نمایید و صرفا اگر بخواهید بر اساس سن و جنسیت ارسال کنید از این اپراتور بهده ببرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید