چرا برای ارسال پیامک به خط اختصاصی احتیاج داریم؟

۱۲ آبان ۹۶
چرا برای ارسال پیامک به خط اختصاصی احتیاج داریم؟

داشتن یک خط اختصاصی برای ارسال پیامک

همه ما جزء کسانی هستیم که دارای سیم کارت های مختلفی جهت برقراری ارتباط با دیگران می باشیم. این سیم کارت ها که از اپراتورهای مختلف همراه اول، ایرانسل و … می باشند خطوط واقعی هستند که امکان برقراری تماس و ارسال پیامک را دارا میباشند. هر سیم کارت دارای مالک خاصی می باشد که در اپراتور به نام شخص خریدار ثبت شده است.

در سامانه های ارسال پیامک نیز وضع به همین ترتیب است. این سامانه ها یا پنل های اس ام اس بدون دارا بودن خط اختصاصی کار نمی کنند و در واقع خطوط اختصاصی شالوده اصلی سامانه های پیامک را تشکیل می دهند. تفاوت این خطوط با سیم کارت ها در چند چیز است:

۱- خطوط اختصاصی ارسال پیامک مجازی هستند و سیم کارت ها واقعی هستند

۲- خطوط اختصاصی فقط با سامانه های پیامک کار می کنند ولی سیم کارت ها با گوشی های تلفن همراه و یا مودم های جی اس ام

۳- خطوط اختصاصی قابلیت ارسال پیامک با تیراژ بالا را در کمتر از چند دقیقه دارند اما سیم کارت ها در دقیقه حداکثر ۵ تا ۱۰ پیام را ارسال می کنند

۴- قیمت خطوط اختصاصی بستگی به نوع اپراتور و تعداد ارقام آن دارد که از ۲۰ هزار تومان شروع می شود و بعضا به ۱۰ میلیون تومان می رسد.

۵- شماره خطوط مجازی با شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۴۰۰۰، ۵۰۰۰ شروع می شوند اما سیم کارتها از شماره ۹۰۱ تا ۹۲۲ آغاز می شوند.

حتما بخوانید   نحوه ساخت پنل اس ام اس

۵- خطوط اختصاصی حداقل ۶ رقم و حداکثر ۱۴ رقم می باشند اما سیم کارت ها همگی ۱۱ رقمی هستند.

چگونه می توانیم خط اختصاصی تهیه کنیم؟

برای تهیه خط اختصاصی ابتدا باید یکی از نسخه های سامانه پیامک را خریداری کنید. در همه سامانه ها ما یک خط اختصاصی ۱۴ رقمی به انتخاب خود شما رایگان اختصاص می دهیم اما اگر خطی با تعداد ارقام کمتری می خواهید می توانید پس از ثبت نام سامانه پیامک از بخش فعالسازی شماره پیامکی خط جدید خود را سفارش دهید.

هر سامانه پیامک قابلیت ارسال با چند خط اختصاصی را دارد؟

شما با دارا بودن هر سامانه به تعداد بی نهایت می توانید خط اختصاصی خرید کنید و هیچ محدودیتی در تعداد خطوط اختصاصی ندارید. این کار برای برخی مشاغل و اصناف که هر پیامی را با برند خاصی ارسال می کنند می تواند مفید باشد.

آیا کیفیت خطوط اختصاصی با یکدیگر متفاوت است؟

بله با توجه به اینکه هر خط اختصاصی متعلق به اپراتور خاصی است، کیفیت ارسال آنها نیز متفاوت می باشد. بهترین خط اختصاصی به ترتیب با پیش شماره های ۳۰۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ می باشند.

قیمت کدام خط از همه بالاتر است؟

اپراتور ۳۰۰۰ معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر اپراتورها دارد.

چگونه می توانیم یک خط اختصاصی سفارش دهیم؟

هر خط اختصاصی روند خاصی برای سفارش دارد. به جز خطوط ۳۰۰۰ بقیه خطوط می توانید بعد از پیش شماره آن خط، ارقام دلخواه خود را قرار دهید و از داخل پنل یا به صورت تلفنی درخواست فعالسازی آن را دهید. هزینه مربوطه از شما دریافت و شماره به پنل شما اضافه خواهد شد. اما برای انتخاب پیش شماره ۳۰۰۰ (خطوط بیش از ۹ رقم)، لازم است یک سرشاخه انتخاب کنید و ارقام دلخواه خود را بعد از آن سرشاخه قرار دهید. برای خط ۶ یا ۸ رقمی احتیاج به انتخاب از میان سرشاخه وجود ندارد.

حتما بخوانید   ارسال پیامک انبوه با سیم کارت

اختصاصی افراپیام

دیدگاه خود را ارسال کنید