چگونه مشتریان وفادار خود را افزایش دهیم؟

۲۵ فروردین ۹۶
افزایش مشتریان

چگونه مشتریان وفادار خود را افزایش دهیم؟

افزایش مشتریان

در شنبه های پر انرژی این هفته می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که راه های افزایش و جذب مشتریان وفادار چیست؟ در عصر ارتباطات جدید که همه آنچه که در اطراف ما هستند به سمت و سوی الکترونیک پیش می روند باید چه کنیم که بتوانیم در دل مشتری جای بگیریم؟

مشتریان وفادار به مشتریانی گفته می شود که برند شما مورد علاقه آنها بوده و هر آنچه که مورد احتیاج آنها باشد را از طریق شما فراهم می کنند. امروزه نیازهای مشتریان نیز به دنبال تغییرات استراتژی های بازاریابی دستشخوش تغییر می شود و کسب و کارها نیز باید خودشان را مطابق با نیاز بازار تغییر دهند و روش های بازاریابی نوین را بشناسند و آن را به مرحله اجرا درآورند.

 

روش های جذب و افزایش مشتریان وفادار:

 

فعال نگه داشتن شبکه های اجتماعی

امروزه گوشی های هوشمند موجب شده تا قسمت عمده ای از زمان همه افراد جامعه در شبکه های اجتماعی ، به اشتراک گذاردن تصاویر و فعالیت در این شبکه ها بگذرد. کسب و کارها هم اگر بخواهند همیشه در ذهن مردم و مشتریان باقی بمانند چاره ای ندارند که در این عرصه فعالیت خود را افزایش دهند. مشتری قطعا به فعالیت شما توجه نموده و در خریدهای بعدی در ذهنش باقی می ماند. تلفن همراه مشتریان خود را داشته باشید و با یک پنل اس ام اس آدرس شبکه های اجتماعی خود را برایشان ارسال کنید.

 

با مشتری ارتباط داشته باشید

هیچ کسب و کاری نیست که بدون ارتباط دائمی با مشتریان بتواند آنها را وفادار کند و یا تعداد مشتریان خود را افزایش دهد. بی تردید باید بدانید که فروش پایان راه نیست بلکه شروع یک راه تازه و پر پیچ و خم است. شما بعد از فروش محصولتان به مشتری می توانید به او ثابت کنید که بهترین هستید و مشتری برای شما اهمیت دارد. برای این کار می توانید از یک پنل اس ام اس استفاده کنید تا ارتباط دائمی خود را با آنها پایدار نگه دارید. به این فکر نکنید که هر پیام شما باید مستقیما به جذب یک مشتری بینجامد. تاثیر غیرمستقیم بر روی مشتری می تواند موجب جذب مشتریان دیگری شود.

حتما بخوانید   چگونه رمز عبور سامانه پیامک را تغییر دهیم؟

 

تخفیف های دوره ای و فصلی را نادیده نگیرید

بدون شک در نظر گرفتن تخفیف دوره ای برای مشتریان یعنی ایجاد حس مناسب برای آنها. یعنی فعال بودن کسب و کار شما . یعنی ایجاد ارزش برای مشتری. بسیاری از افراد اگر در دوره ای از شما خریدی انجام دهند که مشمول تخفیف بوده اند قطعا این تخفیف را به دیگران نیز خواهند گفت و برند شما زبان به زبان منتشر خواهد شد. این روش یکی از روش های بازاریابی مسری است که می تواند سهم بسزایی در افزایش مشتریانتان داشته باشد.

 

برای مشتریان وفادار هدیه ای مناسب در نظر بگیرید

حتما می دانید که کسب و کارهایی که پیشرفت نموده اند همیشه به فکر مشتریان خود بوده اند و به عبارتی مشتریان وفادار برای آنها دارای اهمیت بسزایی هستند. اهدای یک هدیه مناسب می تواند ارزش شما را نزد مشتری افزایش دهد و بعد از گذشت مدتی نیز در ذهن مشتری باقی بمانید. با یک پنل اس ام اس می توانید به مشتری بگویید که هدیه ای ویژه برای وی در نظر گرفته اید و او را به سمت خود بکشانید. این هدیه و این پیام شاید موجب خرید دیگری گردد.

 

ایجاد ارتباط صمیمانه با مشتریان

ایجاد رابطه همدلی و صمیمانه با مشتریان قطعا در تداوم ارتباط آنها با شما اثر مثبتی دارد. شما با یک پنل اس ام اس می توانید پیام های مختلفی را برای آنها ارسال کنید. مثلا در روز تولدشان به آنها تبریک بگویید و یا مناسبت های مختلف را برای آنها پیامک کنید. این متن های احساسی ذهنیت مشتری را نسبت به شما مثبت می کند و بی تردید آنها را به سوی شما سوق می دهد.

حتما بخوانید   آیا عمر پیامک به پایان رسیده است؟

 

منتظر شنبه های پرانرژی بعدی ما باشید

۲۲۹۸۰۰۴۲

دیدگاه خود را ارسال کنید