چگونه نام کاربری خود را در پنل اس ام اس تغییر دهیم؟

۱۲ آبان ۹۶
چگونه نام کاربری خود را در پنل اس ام اس تغییر دهیم

تغییر نام کاربری در پنل اس ام اس

نام کاربری که در اصطلاح لاتین user name نامیده می شود ، شماره تلفن همراهی است که با آن در سامانه پیامک ثبت نام می شود. از این رو تعیین شماره تلفن همراه (شماره موبایل) از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که مشخصات سامانه پیامک، کد فعالسازی و سایر اطلاعاتی که در زمان دارا بودن نرم افزار ارسال پیامک به آن نیاز دارید به همان شماره ارسال می شود.

نکته قابل ذکر این است که نام کاربری ثابت بوده و برخلاف کلمه عبور که توسط خود کاربر و یا شرکت قابل تغییر است، نام کاربری غیر قابل تغییر می باشد. اما برخی از کاربران به دلایل مختلف می خواهند نام کاربری خود را تغییر دهند. برای مثال تلفن همراهی که با آن ثبت نام شده به شخص دیگری انتقال داده شده است و یا سیم کارت مفقود شده و … به طوری که هیچ پیامی و یا تماسی از آن شماره امکان پذیر نیست. در این مقاله می خواهیم ببینیم که آیا امکان تغییر نام کاربری وجود دارد؟

پنل اس ام اس افراپیام این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند نام کاربری خودشان را تغییر دهند اما این کار باید از طریق ارسال تیکت در سامانه صورت گیرد. برای این منظور لازم است ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوید. سپس از بخش خدمات مشتریان گزینه درخواست پشتیبانی را انتخاب نمایید (مطابق تصویر زیر)

با انتخاب گزینه مذکور وارد صفحه زیر می شوید. در این صفحه بر روی گزینه ارسال تیکت جدید کلیک نمایید.

حتما بخوانید   بهترین پنل اس ام اس چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

با انتخاب گزینه مذکور صفحه ای باز می شود که می توانید درخواست خود را مطرح نمایید

در این صفحه موضوع خود را تایپ نمایید و در کادر پایین صفحه متن خود را مبنی بر درخواست تغییر نام کاربری قید نمایید و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید. بعد از اینکه کارشناسان به تیکت شما پاسخ دهند در همین صفحه می توانید پاسخ خود را مشاهده نمایید.

پس از تغییر نام کاربری ، مشخصات جدید سامانه پیامک شما برای شما به شماره همراه جدید ارسال می شود.

آیا تنها روش تغییر نام کاربری ارسال تیکت می باشد؟

گاهی افراد به نام کاربری و رمز خود دسترسی ندارند و امکان تغییر رمز نیز بدون دارا بودن نام کاربری برای آنها فراهم نیست. این افراد می توانند با تماس با بخش پشتیبانی درخواست خود را مطرح کنند. کارشناسان در صورت احراز هویت نام کاربری آنان را به نام جدید تغییر خواهند داد.

 

اختصاصی افراپیام.

دیدگاه خود را ارسال کنید