گام هایی برای شاد بودن | پنج شنبه های به یاد ماندنی

۱۴ اردیبهشت ۹۶
گام هایی برای شاد بودن

گام هایی برای شاد بودن

در دنیای امروز عامل مهمی که موجب افزایش افسردگی ها شده است، روزمرگی می باشد. آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و چشم هایتان را باز می کنید با خود بگویید باز هم یک روز تکراری دیگر؟ تردیدی نیست که در اکثر موارد کسل و بی حوصله بوده اید و این همان نتیجه تکراری بودن روزها و روزمرگی است. در پنج شنبه های به یاد ماندنی این هفته ، پیشنهاداتی را به شما ارائه میدهیم تا بهتر بتوانید خود را از این هیولای وحشتناک نجات دهید.

۱- پرهیز از کارهای تکراری

روزمرگی نتیجه تکراری بودن است. اگر بتوانیم کاری کنیم که از تکرار جلوگیری کنیم، بخش عمده ای از مشکلات جبران خواهد شد.اینکه هر روز صبح باید با کمترین هیجان همان فعالیت های روزهای قبل را تکرار کرد قطعا به روزمرگی می انجامد.

۲- برنامه ریزی داشته باشیم

لازمه انجام هرکاری این است که یک برنامه ریزی دقیق داشته باشیم. بدون داشتن هرگونه برنامه ای، کارهایی را انجام می دهیم که سابقا آنها را انجام داده ایم و طبیعتا لذتی در انجام کارهای تکراری نیست. حتی در تفریحات تکراری نیز لذتی وجود ندارد. در برنامه روزانه و هفتگی و ماهانه حتما فرصت هایی را برای تفریح در کنار خانواده و دوستان و آشنایان در نظر بگیرید.

۳- پوشش مناسب

یکی از ویژگی های شاد بودن و شاد زیستن این است که لباسی را بپوشیم که شادی آور است و آن را دوست داریم. لباس های با رنگهای شاد به شادی ما کمک زیادی می کند. حتما دیده اید افرادی را که لباس های بی روح و چروک را بر تن می کنند. این افراد نه تنها موجب آسیب خود می شوند بلکه دیگران را نیز افسرده می کنند. در نتجه با شیک پوشی به محیط اطراف خود نیز کمک می کنیم.

حتما بخوانید   آخر هفته ها شادتر باشید

۴- استفاده از بوی خوش

اگر لباس مناسبی را انتخاب کنید بدون استفاده از عطر و بویی مناسب، آنقدر برای شما جذاب نخواهد بود که با استفاده از عطرها می توانید در افزایش شادی خود تاثیرگذار باشید. اگر دقت کرده باشید هرگاه بعد از استحمام از عطرهای مناسب استفاده کرده باشید، حس شاد بودن تا دقایق و ساعاتی با شما همراه خواهد بود.

۵- نظافت محیط اطراف

اگر محیط اطراف شما یک محیط شلوغ و به اصطلاح عامیانه ، شلخته باشد، تاثیر آن را در افسردگی و غمگین بودن خود خواهید دید. نوع قرار گرفتن وسایل خانه و یا وسایل محل کار و چیدمان مناسب آن ها و نظم و ترتیب آن نه تنها به پیشرفت کارها کمک می کند موجب لذت وشادی نیز می شود.

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید