۵+۱ نکته مهم که در تهیه مودم GSM باید به آن توجه کرد

۲۵ بهمن ۹۵

۱- مزاحم همیشگی

مودم های GSM یک سخت افزار می باشد که هر زمان نیاز به ارسال پیامک باشد، باید این سخت افزار را به همراه داشته باشیم. شاید این نکته کمی آزاردهنده باشد که هر کجا که می خواهیم برویم حتما رایانه و مودم را با خود نگه داشته باشیم.

۲- سرعت پایین ارسال

چون این مودم ها جهت ارسال پیامک نیاز به سیم کارت دارند، به طور معمول هر دقیقه بین ۵ تا ۱۰ پیامک ارسال می شود. بنابراین در طول ده ساعت بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ پیامک ارسال می شود و در طول این مدت نیز رایانه باید روشن باشد.

۳- مسدود شدن سیم کارت

با توجه به اینکه سیم کارت ها امکان ارسال پیامک به خطوط بلک لیست را دارند، این احتمال وجود دارد که بعد از مدتی سیم کارت فرستنده مسدود شود و دیگر امکان ارسال پیام را نداشته باشد. لذا در زمان ارسال و تهیه این مودم ها باید به این نکته توجه شود.

۴- قیمت بالای مودم ها

قیمت مودم های GSM حداقل ۴۰۰ هزار تومان و حداکثر ۶ میلیون تومان می باشند. این قیمت بستگی به این دارد که قابلیت اتصال ۱،۴،۸،۱۶،۳۲ و ۶۴ سیم کارت را داشته باشد که در قیاس با سامانه های پیامک قیمت بسیار زیادی می باشد.

۵- عدم انعطاف پذیری

این مودم ها حتما باید به رایانه متصل شود و در غیر این صورت ارسال انجام نمی شود. مثلا امکان ارسال پیامک از طریق تلفن همراه وجود ندارد.

۶- امکان خرابی سخت افزار

هر سخت افزاری امکان خرابی دارد. لذا باید به این نکته توجه کرد که اگر این سخت افزارها خراب شود و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، هزینه پرداختی سوخت می شود. ضمن اینکه تعداد تعمیرکاران مجاز این سخت افزارها بسیار اندک می باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید